Kimin askerleri?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’ın, “Fesli” namıyla maruf Kadir Mısıroğlu’na 9 Kasım günü yaptığı ziyaret kamuoyunda büyük tepki doğurdu. Tepkinin nedeni...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’ın, “Fesli” namıyla maruf Kadir Mısıroğlu’na 9 Kasım günü yaptığı ziyaret kamuoyunda büyük tepki doğurdu. Tepkinin nedeni, Mısıroğlu’nun, öncüsü olduğu laik Cumhuriyet ile Müslüman Türkiye’yi gâvurlaştırdığını ileri sürdüğü Kurtuluş Savaşı kahramanı Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yakışık-sız sözleri ve laik Cumhuriyet karşısındaki düşmanca tavrıydı.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tepkiler üzerine, davranışının resmi nitelik taşımayan özel bir hasta ziyareti olduğunu ileri sürdüyse de inandırıcı olamadı. Ali Bey, görevi dışında kullanılmayan resmi kıyafetiyle 10 Kasım arifesinde gerçekleştirdiği ziyaretin, 10 Kasım 2018 günkü bütün gazetelerde, haberi fotoğrafıyla verilen bir 10 Kasım ziyareti olarak algılanacağını bilmeyecek kadar saf biri değildir.
Ali Erbaş’ın 10 Kasım’larda “kenefe gidilmesini” salık veren Kadir Mısıroğlu’na yaptığı 9 Kasım ziyaretinin kenefte mi, yoksa başka bir mahalde mi gerçekleştiğini bilmiyoruz.

*** Bildiğimiz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın resmi kılığıyla, resmi arabasıyla Kadir Mısıroğlu’na bir ziyaret yaparak, siyasi bir tavır ortaya koymuş olmasıdır.
Yine bildiğimiz, son Tunceli seyahatindeki cemevi ziyaretinde “Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim” diyen Ali Erbaş’ın Tayyip Erdoğan’ın yakını olduğudur. Bu konuda geniş bilgiyi, arkadaşımız Barış Terkoğlu’nun, herkese okumasını salık vereceğim 1 Kasım tarihli Cumhuriyet’teki yazısında bulabilirsiniz.
Diyanet İşleri Başkanlığı deyip geçmeyin! Bütçeden aldığı pay, MİT’i beşe, Ulaştırma gibi yatırımcı bakanlıkları dörde katlayan, genelde bütün bakanlıkların payının ortalama yüzde 1...

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yersen! 15 Şubat 2019 | 2.361 Okunma Bir çöküşün anatomisi 12 Şubat 2019 | 2.326 Okunma Oy halktan, meşruiyet hukuktan 08 Şubat 2019 | 94 Okunma Bu yerel seçimin ne anlamı var? 05 Şubat 2019 | 248 Okunma Gerçekten beka sorunu 01 Şubat 2019 | 256 Okunma
TÜM YAZILARI