Yeni F.Bahçe’nin sıkıntıları var

Emre Belözoğlu’nun tekrar F.Bahçe’ye dönmesine sevindim. Ama bu dönüş, takımı daha da güçlendireceği kanımı pek beslemiyor. Bunun da temel nedenini söylemek o kadar zor değil. Bir kere yaş...

Emre Belözoğlu’nun tekrar F.Bahçe’ye dönmesine sevindim. Ama bu dönüş, takımı daha da güçlendireceği kanımı pek beslemiyor.

Bunun da temel nedenini söylemek o kadar zor değil. Bir kere yaş engeli var. Önemli bir handikap... Emre, geçen sezon Başakşehir’de başarılı olurken de yaşı vardı ama; takımın teknik özelliği, onun başarılı görünmesine imkan sunuyordu. Çünkü Başakşehir, yüksek tempoda sonuç arayan bir ekip değildi. Düşük debili, hatta ağır sayılacak bir oyun kurgusuna  sahipti... Hiçbir zaman; çılgınlar gibi, deliler gibi, şaşılacak ve karşı konulamaz mutlak bir baskı kurma derdinde değildi.

Sahaya iyi ve emin yayılarak, bol paslı, soğukkanlı futbollarıyla ve arada iyi çıkış yapan Visca gibi özel sprinterleriyle sonuç arayan bir ekipti.

Başakşehir’in bu oyun yapısı i&ccedil

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asker selamı namusumuzdur 17 Ekim 2019 | 40 Okunma Olağanüstü bir savunma 15 Ekim 2019 | 109 Okunma Ana yemeğimiz Arnavut ciğeri!.. 12 Ekim 2019 | 60 Okunma Fatih Terim’e dikkate almayacağı nasihatler 08 Ekim 2019 | 120 Okunma Kimlikten kimliğe... Binbir surat maç! 07 Ekim 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar