VAR’la YOK arası bir maç

A khisar, G.Saray’ı Türkiye Kupası’ndan eleyen taraftı... Daha maçın başında öne geçmesi, o kadar da şaşırtıcı değildi. Hatta dahası var; devreye 1-0 bile değil; 3-0 önde girmesi...

A khisar, G.Saray’ı Türkiye Kupası’ndan eleyen taraftı... Daha maçın başında öne geçmesi, o kadar da şaşırtıcı değildi. Hatta dahası var; devreye 1-0 bile değil; 3-0 önde girmesi gerekiyordu. O kadar net pozisyonları var. Direkten de döndüler.

Akhisar aslında, bizim medyanın pek sevdiği bir ifade ile, “Haddini bilerek” oynadı. Ben bu ifadeyi pek sevmem. Çünkü bu söylemde; G.Saray’ın karşısındaki rakibi, küçümseme yaklaşımı var. Haddini bilerek değil, akıllı oynadı diyelim.

***

G.Saray topa sahip olma oranında büyük bir fark yaptı ama; (Hızlı oyunculara sahip olmasına rağmen) düşük tempoyla oynadı. Akhisar’ı savunma hatalarına sürükleyecek bıktırıcı bir baskı sergiliyemedi. Baktığınız zaman, koca ilk yarıda dişe dokunur bir pozisyonu da yoktu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahanın kurmay futbolcusu: Emre 20 Ağustos 2019 | 88 Okunma Şövalye.. Sör.. Lord.. Alexander Sörloth... 19 Ağustos 2019 | 86 Okunma Anadolu takımları çok can yakacak! 18 Ağustos 2019 | 44 Okunma G.Saray’a göre lig başlamadı! 17 Ağustos 2019 | 47 Okunma Skora güvenmek güvenli değildir! 16 Ağustos 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar