Transferde zorunlu “Kuraklık” dönemi!

Transferde yaprak kımıldamıyor. Rüzgar yok değil, para yok... Daha doğrusu bir şekilde para bulsan da, bunun Fair-Play’i yok... Mesela PSG; Neymar’ın transferi için kıyamet gibi parayı buldu da, kaynağını...

Transferde yaprak kımıldamıyor. Rüzgar yok değil, para yok... Daha doğrusu bir şekilde para bulsan da, bunun Fair-Play’i yok... Mesela PSG; Neymar’ın transferi için kıyamet gibi parayı buldu da, kaynağını açıklayamadı. Sponsorluk anlaşması dedi, UEFA’ya inandırıcı gelmedi. Koca kulübü Hukuk Kurulu’na sevketti.

Mesele, sadece para meselesi değil... İşin hakkıyla, hukukuyla, “Dürüst Oyun” kurgusuyla  yapılıp yapılmadığı esas önemli konu... “Ben parayı buldum, kaynağını sorma” dönemi bitti.

“Filanca para babası cebinden verdi, falanca durduk yerde bağış yaptı” gerekçeleri, Finansal Fair-Play kuralları içinde itibar görmüyor. Sattığın kadar alacaksın... Gelirin giderini karşılayacak... Yani “Mali disiplin” şart!

Artık kafana göre kulüp yönetemeyeceksin. UEFA ve FIFA; ellerinde birer kızılc

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahanın kurmay futbolcusu: Emre 20 Ağustos 2019 | 88 Okunma Şövalye.. Sör.. Lord.. Alexander Sörloth... 19 Ağustos 2019 | 86 Okunma Anadolu takımları çok can yakacak! 18 Ağustos 2019 | 44 Okunma G.Saray’a göre lig başlamadı! 17 Ağustos 2019 | 46 Okunma Skora güvenmek güvenli değildir! 16 Ağustos 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar