Transferde zorunlu “Kuraklık” dönemi!

Transferde yaprak kımıldamıyor. Rüzgar yok değil, para yok... Daha doğrusu bir şekilde para bulsan da, bunun Fair-Play’i yok... Mesela PSG; Neymar’ın transferi için kıyamet gibi parayı buldu da, kaynağını...

Transferde yaprak kımıldamıyor. Rüzgar yok değil, para yok... Daha doğrusu bir şekilde para bulsan da, bunun Fair-Play’i yok... Mesela PSG; Neymar’ın transferi için kıyamet gibi parayı buldu da, kaynağını açıklayamadı. Sponsorluk anlaşması dedi, UEFA’ya inandırıcı gelmedi. Koca kulübü Hukuk Kurulu’na sevketti.

Mesele, sadece para meselesi değil... İşin hakkıyla, hukukuyla, “Dürüst Oyun” kurgusuyla  yapılıp yapılmadığı esas önemli konu... “Ben parayı buldum, kaynağını sorma” dönemi bitti.

“Filanca para babası cebinden verdi, falanca durduk yerde bağış yaptı” gerekçeleri, Finansal Fair-Play kuralları içinde itibar görmüyor. Sattığın kadar alacaksın... Gelirin giderini karşılayacak... Yani “Mali disiplin” şart!

Artık kafana göre kulüp yönetemeyeceksin. UEFA ve FIFA; ellerinde birer kızılc

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atı alanlar zaten Üsküdar’ı geçmişti 22 Şubat 2019 | 29 Okunma Gelecek bir gün gelecekti, geldi! 19 Şubat 2019 | 114 Okunma Sanat etkinliği: Feghouli resitali 18 Şubat 2019 | 107 Okunma İstekli oynamak bazen yetmiyor! 17 Şubat 2019 | 17 Okunma İkinci yarısıyla tütsülü futbol! 16 Şubat 2019 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI