Sorumluluktan kaçma hastalığı

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu; “Geriye, yana, kaleciye pas atma” diye yoğunlaşan genel bir stratejinin sahibi... Maçın türü ve önemi ne olursa olsun; bu üç temel ilkeden sapılmaması...

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu; “Geriye, yana, kaleciye pas atma” diye yoğunlaşan genel bir stratejinin sahibi... Maçın türü ve önemi ne olursa olsun; bu üç temel ilkeden sapılmaması gerektiğini önemsiyor.

Bizim futbolumuzun da en hastalıklı yönü, zaten “Geriye, yana, kaleciye atılan paslardan” mikrop kapması... Türk futbolunda yerli/yabancı dahil; neredeyse tüm futbolcular “Araya, derinlemesine atılan stratejik pas” geleneğinden yoksun durumda... Sıkıntı buradan başlıyor.

Türkiye Süper Ligi; sorumluluk ve risk almayı gerektiren kritik anlarda, işin kolayını seçenlerin ligidir. Geriye, yana, kaleciye pas verdin mi; o andaki sorumluluktan yırtarsın. Zaten maksat pas vermek değildir. Ver-Kurtul düşüncesi hakimdir.

Bizde niye pozisyon sayısı azdır, niye oyun temposu düşüktür

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne olacak bu G.Saray’ın hali? 15 Aralık 2019 | 66 Okunma Şut Crivelli ve çiftetelli 13 Aralık 2019 | 43 Okunma Dibe vuruşun son çığlıkları.. 12 Aralık 2019 | 104 Okunma Maçlar sahada... Skorlar masada.. 10 Aralık 2019 | 83 Okunma Fabrika ayarları neden bozuldu? 09 Aralık 2019 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar