Nispet politikası görgüsüzlüktür!

Epey eskiden, transfer edilen bir futbolcunun yeni takımında oynayabilmesi için; 15 gün zorunlu bekleme süresi vardı. Bu süre dolmadan, sahaya çıkamazdı. Keşke bugünde uygulansa! Mesela... Emre Akbaba, tek idmanla ve...

Epey eskiden, transfer edilen bir futbolcunun yeni takımında oynayabilmesi için; 15 gün zorunlu bekleme süresi vardı. Bu süre dolmadan, sahaya çıkamazdı. Keşke bugünde uygulansa!

Mesela... Emre Akbaba, tek idmanla ve G.Saray’a geldiğinin ertesi günü Göztepe maçına çıktı. 

G.Saray’ın bu kadar aceleci davranmasının ana nedeni, bu transfer olayında adı geçen F.Bahçe’ye bir nispet yapma, bir “Oh, sen alamadın. Biz aldık” böbürlenme ihtiyacının tatmini gibi bir şeydi.

***

Teknik kapasitesi ne olursa olsun; yeni bir futbolcunun yıldırım hızıyla sahaya sürülmesi, zaten teknik açıdan kusurlu bir davranıştır. Ağır sonuçları olur.

Örnek vermek gerekirse... G.Saray’ın kupa kazandığı 2000 yılındaki kadrosunda; (Hiç kimse bilmez am

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sivas hipnotize etti, Burak uyandırdı! 23 Nisan 2019 | 24 Okunma F.Bahçe haline ve Harun’a şükretsin 22 Nisan 2019 | 58 Okunma Bıktık şu çifte standarttan!.. 21 Nisan 2019 | 29 Okunma VAR’sız olmaz, AR’sız da olma 19 Nisan 2019 | 25 Okunma Terim suçluyor ama asıl suçlu kendisi!.. 16 Nisan 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar