Nispet politikası görgüsüzlüktür!

Epey eskiden, transfer edilen bir futbolcunun yeni takımında oynayabilmesi için; 15 gün zorunlu bekleme süresi vardı. Bu süre dolmadan, sahaya çıkamazdı. Keşke bugünde uygulansa! Mesela... Emre Akbaba, tek idmanla ve...

Epey eskiden, transfer edilen bir futbolcunun yeni takımında oynayabilmesi için; 15 gün zorunlu bekleme süresi vardı. Bu süre dolmadan, sahaya çıkamazdı. Keşke bugünde uygulansa!

Mesela... Emre Akbaba, tek idmanla ve G.Saray’a geldiğinin ertesi günü Göztepe maçına çıktı. 

G.Saray’ın bu kadar aceleci davranmasının ana nedeni, bu transfer olayında adı geçen F.Bahçe’ye bir nispet yapma, bir “Oh, sen alamadın. Biz aldık” böbürlenme ihtiyacının tatmini gibi bir şeydi.

***

Teknik kapasitesi ne olursa olsun; yeni bir futbolcunun yıldırım hızıyla sahaya sürülmesi, zaten teknik açıdan kusurlu bir davranıştır. Ağır sonuçları olur.

Örnek vermek gerekirse... G.Saray’ın kupa kazandığı 2000 yılındaki kadrosunda; (Hiç kimse bilmez am

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşler kötüye giderken, geri dönüşle sıyırdılar 25 Ağustos 2019 | 29 Okunma Kolay rakip... Kolay takip... 23 Ağustos 2019 | 54 Okunma Sahanın kurmay futbolcusu: Emre 20 Ağustos 2019 | 88 Okunma Şövalye.. Sör.. Lord.. Alexander Sörloth... 19 Ağustos 2019 | 86 Okunma Anadolu takımları çok can yakacak! 18 Ağustos 2019 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar