Kulüp yönetiminde “Ağalık” düzeni var

Bizde kulüp başkanları, Avrupa’da kulüp sahipleri vardır... Arada nüans değil, uçurum farkı mevcut. Bizim başkanlar, patronlardan daha yetkiliymiş gibi davranıyorlar. Ne kadar mali, idari, sosyal hatalar yaparlarsa...

Bizde kulüp başkanları, Avrupa’da kulüp sahipleri vardır... Arada nüans değil, uçurum farkı mevcut. Bizim başkanlar, patronlardan daha yetkiliymiş gibi davranıyorlar. Ne kadar mali, idari, sosyal hatalar yaparlarsa yapsınlar; genel kurulda ibra edildiler mi, sorumluluktan kurtuluyorlar.

Bir tek Trabzonspor yönetimi, tüzük değişikliği yaparak; yönetimi borçlanmalara karşı kısıtlı ve sorumlu tutma girişiminde bulundu. Yasal düzene tam oturmadığı için, onun da ne kadar geçerli olacağı tartışma konusu!.. Çeşitli kanun maddelerine atıf yapılarak (Oluşacak çelişkilere) itiraz eden olursa, yargıdan geri dönebilir.

Gene de, Ağaoğlu yönetiminin mali inovasyon sayılabilecek bu ilk adım uygulamasını; cesur ve ufuk açıcı buluyorum. Kutlanması, desteklenmesi, gelişmesi ve zarar görmeyecek sağlam bir hukuki altı yapıya oturtulması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
UEFA bizden yaka silkiyor! 16 Temmuz 2019 | 56 Okunma Yeni F.Bahçe’nin sıkıntıları var 14 Temmuz 2019 | 186 Okunma Büyük golcülerin büyük trajedileri! 12 Temmuz 2019 | 99 Okunma “Aktif Dinlenme” terbiyemiz yok!.. 10 Temmuz 2019 | 82 Okunma Alışmadığımız şeylere alışmak zorundayız! 09 Temmuz 2019 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar