İşimiz bitmedi, yeni başlıyor!..

Kuşkusuz iyi bir milli takımımız var. Ama, Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme hakkını kazanmasına rağmen; henüz tam pişmemiş, çiğ tarafları var.  Son İzlanda maçında, bir beraberlik...

Kuşkusuz iyi bir milli takımımız var. Ama, Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme hakkını kazanmasına rağmen; henüz tam pişmemiş, çiğ tarafları var. 

Son İzlanda maçında, bir beraberlik yetiyor diye; kendisine hedef belirlediği futbol stratejisi kötü ve risklerle doluydu. Üstelik rakibi de iyi gününde değildi ve yenilgiye açık bir futbolu vardı. Bunu gerektiği kadar kullanamadık. Yenseydik, finallere “Lider” gitme şansımız sürecekti. Daha azıyla yetindik.

Çaresiz-moralsiz-hedefsiz geçen yıllardan sonra; Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etmemiz, ihtiyacımız olan “Kendimize güvenme” duygusunu aşılayacaktır. Bu önemli bir kazanım. Ama yetmez!

***

Şu anki milli takımımızın en önemli özelliği, savunma kurgusundaki üstün başarısıdır. Bu konuda ç

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dibe vuruşun son çığlıkları.. 12 Aralık 2019 | 90 Okunma Maçlar sahada... Skorlar masada.. 10 Aralık 2019 | 81 Okunma Fabrika ayarları neden bozuldu? 09 Aralık 2019 | 96 Okunma Halil Umut Meler, neler yaptı neler? 08 Aralık 2019 | 112 Okunma Mekanın sahibi: Muriç, Yarınların sahibi: Ferdi 07 Aralık 2019 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar