İşimiz bitmedi, yeni başlıyor!..

Kuşkusuz iyi bir milli takımımız var. Ama, Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme hakkını kazanmasına rağmen; henüz tam pişmemiş, çiğ tarafları var.  Son İzlanda maçında, bir beraberlik...

Kuşkusuz iyi bir milli takımımız var. Ama, Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme hakkını kazanmasına rağmen; henüz tam pişmemiş, çiğ tarafları var. 

Son İzlanda maçında, bir beraberlik yetiyor diye; kendisine hedef belirlediği futbol stratejisi kötü ve risklerle doluydu. Üstelik rakibi de iyi gününde değildi ve yenilgiye açık bir futbolu vardı. Bunu gerektiği kadar kullanamadık. Yenseydik, finallere “Lider” gitme şansımız sürecekti. Daha azıyla yetindik.

Çaresiz-moralsiz-hedefsiz geçen yıllardan sonra; Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etmemiz, ihtiyacımız olan “Kendimize güvenme” duygusunu aşılayacaktır. Bu önemli bir kazanım. Ama yetmez!

***

Şu anki milli takımımızın en önemli özelliği, savunma kurgusundaki üstün başarısıdır. Bu konuda ç

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
test 31 Aralık 2019 | 139 Okunma Olmaya devlet cihanda, bir nebze tempo gibi!.. 31 Aralık 2019 | 107 Okunma Jailson’un füzesi imdada yetişti!.. 30 Aralık 2019 | 146 Okunma Zoru görünce hepsi şahlandı 29 Aralık 2019 | 78 Okunma Nadir’e kırmızı kart fiyaskosu! 28 Aralık 2019 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar