Gollerin varsa, gerisi teferruat

Bursaspor, Türkiye’de şampiyon olan 5 kulüpten biri olmasına rağmen; bu farkının hiçbir izdüşümünü sahaya yansıtamıyor. Maçlarını “Kazanma odaklı” oynamıyor, daha çok...

Bursaspor, Türkiye’de şampiyon olan 5 kulüpten biri olmasına rağmen; bu farkının hiçbir izdüşümünü sahaya yansıtamıyor. Maçlarını “Kazanma odaklı” oynamıyor, daha çok işini kendi doğal akışına bırakmış gibi görünüyor... İddiası/inadı/isteği yok gibi... Galibiyet için “Olsa da olur, olmasa da olur” havasındalar.

G.Saray bu yüzden maça sıkıntılı/sarsıntılı/şüpheli başlamadı. Sakin bir oyun anlayışı içinde, golünü erken ve kolay buldu.

***

Bursaspor, Belhanda’nın pozisyonunda; “Bariz gol şansını” önleyen faulle, bir kişi de eksik kalınca, Bayern Münih karşısındaki Beşiktaş’a döndü... Sistem, güç, strateji adına ne varsa, anında çöktü. Zaten ikinci gol de, fazla nazlanmadan geldi.

Rodrigues&r

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
UEFA bizden yaka silkiyor! 16 Temmuz 2019 | 56 Okunma Yeni F.Bahçe’nin sıkıntıları var 14 Temmuz 2019 | 186 Okunma Büyük golcülerin büyük trajedileri! 12 Temmuz 2019 | 99 Okunma “Aktif Dinlenme” terbiyemiz yok!.. 10 Temmuz 2019 | 82 Okunma Alışmadığımız şeylere alışmak zorundayız! 09 Temmuz 2019 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar