“Gençlik başımda duman” günleri!..

UEFA’nın kulüplerimiz üzerindeki baskısı, altyapıdaki gençlerimize özen ve önem gösterilmesini sağladı. Dört büyük kulübümüz de; tarihlerinde hiç görülmediği kadar...

UEFA’nın kulüplerimiz üzerindeki baskısı, altyapıdaki gençlerimize özen ve önem gösterilmesini sağladı. Dört büyük kulübümüz de; tarihlerinde hiç görülmediği kadar, genç jenerasyona ilgi göstermeye başladı.

Geçmişte göz boyamaya yönelik aldatıcı yaklaşım, artık yerini (Zorunlu da olsa) ciddi tercihler yapmaya zorladı. Bu sezon, altyapıdan A takımlarına rekor düzeyde yatay geçişler bekleniyor. Bu, Türk futbolu için büyük bir şans ve fırsat olabilir.

***

Sadece altyapıdan gelenler değil, başka kulüplerden de transfer edilen genç akım; bu sezonun temel transfer odağı oldu. F.Bahçe, gençleştirme operasyonunun başını çekiyor. 

Sarı-lacivertlilerin elinde neredeyse bir ordu var. 

Hangisini sayalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahanın kurmay futbolcusu: Emre 20 Ağustos 2019 | 88 Okunma Şövalye.. Sör.. Lord.. Alexander Sörloth... 19 Ağustos 2019 | 86 Okunma Anadolu takımları çok can yakacak! 18 Ağustos 2019 | 44 Okunma G.Saray’a göre lig başlamadı! 17 Ağustos 2019 | 46 Okunma Skora güvenmek güvenli değildir! 16 Ağustos 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar