Dikkat, Arnavutluk keklik takım değil!

Arnavutluk’u eskiden kimse ciddiye almazdı. O haldeyken bile, bizi yenerlerdi. Şimdi sınıf atladılar, “Çantada keklik” konumundan çoktan çıktılar... Bir çok futbolcusu, kalbur üstü Avrupa...

Arnavutluk’u eskiden kimse ciddiye almazdı. O haldeyken bile, bizi yenerlerdi. Şimdi sınıf atladılar, “Çantada keklik” konumundan çoktan çıktılar... Bir çok futbolcusu, kalbur üstü Avrupa kulüplerinde önemli işler yaptı. Hatta İsviçre milli takımı gibi, bir çok ulusal takımın içinde, Arnavut kökenli futbolcular var.

Bizim ne durumda olduğumuz belli değil.... Eğrisi doğrusuna denk gelirse, şansımız yaver giderse, hakem bizden yana tavır alırsa ve bizim de (Nadiren olduğu gibi) iyi oynayacağımız tutarsa; belki kazanırız. Peşin ve kesin favori değiliz.

Kendi sahanda ya da yabancı sahada oynayıp oynamadığının da pek bir anlamı yok. Oturmuş bir sistemimiz, etkin ve sabit bir oyun planımız, herkes tarafından ezbere bilinen bir kadromuz oluşmadığı için; neyi, ne zaman, nasıl, niçin ve nerede yaptığımızın bir önemi de yok. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke güzel bir futbol da olsaydı 15 Kasım 2019 | 33 Okunma Karius tuttu... Nkoudou attı! 11 Kasım 2019 | 48 Okunma İyi başladı... Vasat bitirdi 10 Kasım 2019 | 17 Okunma Ya penaltılar olmasaydı?.. 09 Kasım 2019 | 79 Okunma Boynumuz gene kıldan ince kaldı 08 Kasım 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar