Ürettikçe güçlü, tükettikçe zayıfsınız

Finansal kuşatma yalnızca Türkiye’ye has değil, bir dünya gerçeği. Bu hep böyleydi ve finansal sistem yaşadıkça da böyle kalmaya devam edecek. Gölge hükümetler yani John Perkins’in bahsettiği...

Finansal kuşatma yalnızca Türkiye’ye has değil, bir dünya gerçeği. Bu hep böyleydi ve finansal sistem yaşadıkça da böyle kalmaya devam edecek. Gölge hükümetler yani John Perkins’in bahsettiği “şirketokrasinin”, dünyanın asıl yöneticileri olduğu söylenebilir. Amerika Birleşik Devletlerini bu gücün baskısından uzak görmek bizi yanıltır.

Denilebilir ki bu gücün en yaygın, en sistemli ve bütün kudretiyle nüfuz ettiği ilk yer Amerika kıtasıdır.

Ve bu sanıldığı gibi sancısız da olmamıştır.

Merak edenler, 1791’de, First Bank Of The Ünited States adıyla Amerika’nın ilk merkez bankasının nasıl kurulduğuna bakabilirler.

Finansal güç yoluyla idareyi bankerlere vermek istemeyen, bankerlerle açıktan açığa mücadele eden Birleşik Devletler Başkanları vardır.

Abraham Lincoln ‘ün şu sözü meşhurdur: “Benim iki büyük düşmanım vardır: Önümde Güneyli Ordular, arkamda bankerler. En tehlikeli düşmanım arkamdaki bankerlerdir.”  

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanzim Satış Kuyrukları ve Çocuksun Sen Çocuk Kal! 12 Şubat 2019 | 1.136 Okunma Yetersiz Beslenen Çocuklar ve Yatay Mimari 08 Şubat 2019 | 219 Okunma Yetersiz Beslenen Çocuklar ve Yatay Mimari 08 Şubat 2019 | 2 Okunma Popüler Kültür Taraftarlarından Daha Yobazı Yok! 01 Şubat 2019 | 75 Okunma Eşcinsel ordular geliyor! 29 Ocak 2019 | 959 Okunma
TÜM YAZILARI