Toplum Gerçeği Değilmiş Rahat Olabilirsiniz!

Müge Anlı ile Tatlı Sert bir ekran klasiği. Neredeyse 15 yıldır ekranlarda. Bu süre zarfında programda göreve yapmış olan Psikiyatrist Arif Verimli programa dair şöyle konuşmuş. Daha doğrusu günah...

Müge Anlı ile Tatlı Sert bir ekran klasiği. Neredeyse 15 yıldır ekranlarda. Bu süre zarfında programda göreve yapmış olan Psikiyatrist Arif Verimli programa dair şöyle konuşmuş. Daha doğrusu günah çıkarmış.

''Orada olanlar toplumun gerçeğini yansıtmıyor. Davranış bozukluğu olan bir tutam insanı getirip bin kişiye izletiyorlar. Toplum o değil.”

Verimli programın yapımcısı değil ama yine de sormak lazım; insan davranışları üzerine çalışan biri olarak, kendi deyimiyle, “davranış bozuklukları olan bir tutam insanı” hangi “bilimsel” düşünce mülahazasıyla ekranlara çıkardığınızı söyleyebilir misiniz?

Kendisini insan ve toplum sağlığına adamış, hayatını bu alanda kazanmış biri olarak, topluma her gün patolojik vakalar izletilmesinin toplumu klinik hasta edeceğine dair hiçbir endişe duymadınız mı?
Duyulmamış olmalı ki, 14 yıl geçtikten ve programla ilişiği kesildikten sonra konuşmaya karar vermiş Verimli. Hem de açık yüreklilikle, cesaretle!!!

Tabii asıl sorumlu programın yapımcıları ve kanalın yöneticileri. Kimse aptal olmadığına göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu kişiler, toplumun hasta olacağını bile bile, her toplumda rastlanabilecek “davranış...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6’lı Masa, Meslek Liseleri ve İmamoğlu 27 Ocak 2023 | 291 Okunma Kur’an Yakmak ve Baykar Düşmanlığı 24 Ocak 2023 | 267 Okunma Şahane Hayat ve Başkalarının Masalları 20 Ocak 2023 | 76 Okunma Altın Küre Ödülleri ve Ölüme Rağmen Yaşamak 17 Ocak 2023 | 65 Okunma Toplum Gerçeği Değilmiş Rahat Olabilirsiniz! 13 Ocak 2023 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar