Oy Kaybedelim Ama “Zemini” Asla!

Hiçbir netice birkaç nedenle izah edilemez.İstanbul seçimlerinin büyük farkla kaybedilmesinin önemli nedenlerinden birinin enflasyon, diğerinin Suriyeliler meselesi olduğu doğrudur ama eksiktir.

“Seçilse bile o koltuğa oturamaz” tarzı açıklamalarla “halka rağmen” bir pozisyon alınmasının seçim sonuçlarını etkilediği doğrudur ama eksiktir.

Öcalan kardeşlerin röportaj ve mektuplarının açık bir şekilde dolaşıma sokulmasının vicdanları rahatsız ettiği ve bunun sonuçlara belli bir etkisi olduğu doğrudur ama eksiktir.

Yıldırım-İmamoğlu çekişmesine izin vermeyecek şekilde hükümetin sürece dâhil olmasının, bazı bakanların aşırı çıkışlarının halk tarafından nahoş bulunduğu ve bunun muhalefete yaradığı doğrudur ama eksiktir.

Seçimlerin yenilenme kararının, “Hiçbir şey olmasa bile bir şeyler oldu” sürecinin, zillet-millet-beka söyleminin rakibin saflarını sıklaştırdığı, kalabalıklaştırdığı doğrudur ama eksiktir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En Büyük Zenci İsyanı Müslümanlara Karşı Yapıldı 03 Haziran 2020 | 195 Okunma Dr. Çilingiroğlu Detone Oldu mu? 29 Mayıs 2020 | 456 Okunma Eski ve Yeni Yüzüyle Put 23 Mayıs 2020 | 104 Okunma “Vicdan Zorbalığa Karşı” 19 Mayıs 2020 | 57 Okunma RTÜK Sen İşini Yap Kafi! 17 Mayıs 2020 | 494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar