Oy Kaybedelim Ama “Zemini” Asla!

Hiçbir netice birkaç nedenle izah edilemez.İstanbul seçimlerinin büyük farkla kaybedilmesinin önemli nedenlerinden birinin enflasyon, diğerinin Suriyeliler meselesi olduğu doğrudur ama eksiktir.

“Seçilse bile o koltuğa oturamaz” tarzı açıklamalarla “halka rağmen” bir pozisyon alınmasının seçim sonuçlarını etkilediği doğrudur ama eksiktir.

Öcalan kardeşlerin röportaj ve mektuplarının açık bir şekilde dolaşıma sokulmasının vicdanları rahatsız ettiği ve bunun sonuçlara belli bir etkisi olduğu doğrudur ama eksiktir.

Yıldırım-İmamoğlu çekişmesine izin vermeyecek şekilde hükümetin sürece dâhil olmasının, bazı bakanların aşırı çıkışlarının halk tarafından nahoş bulunduğu ve bunun muhalefete yaradığı doğrudur ama eksiktir.

Seçimlerin yenilenme kararının, “Hiçbir şey olmasa bile bir şeyler oldu” sürecinin, zillet-millet-beka söyleminin rakibin saflarını sıklaştırdığı, kalabalıklaştırdığı doğrudur ama eksiktir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Can Sıkıntısı 20 Ağustos 2019 | 97 Okunma Kayıt Soygunu ve Toplu Taşıma İçin EDS 16 Ağustos 2019 | 109 Okunma Çevreci Ünlüler, “Allah” ve “Vicdansız Medya” 09 Ağustos 2019 | 179 Okunma Kayırma Budur… 02 Ağustos 2019 | 2.181 Okunma Trafik Travmasına Bisikletli Terapi 30 Temmuz 2019 | 61 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar