İstanbul ve Yalanlar Üstüne

Doğup büyüdüğüm şehir olarak İstanbul’un nasıl yönetildiği beni çok ilgilendiriyor. Sık sık toplu taşımayı kullanıyorum ve yeni dönemde ulaşımın nasıl organize...

Doğup büyüdüğüm şehir olarak İstanbul’un nasıl yönetildiği beni çok ilgilendiriyor. Sık sık toplu taşımayı kullanıyorum ve yeni dönemde ulaşımın nasıl organize edildiğini, nelerin aksadığını gözlemlemeye çalışıyorum.

Özellikle ulaşımla alakalı bir hayli soruna tanık oldum bu süreçte. Seferini tamamlamadan geri dönen tramvaylarda yolculuk yaptım mesela. İki durak arasında metrobüsten indirildik defalarca. Yüzlerce insan metrobüs yoluna dağılıp, diğer durağa yürüdük.

Metro istasyonlarında bir türlü yürütülemeyen merdivenlerse ayrı bir hikaye. Onlarcasını fotoğrafladım. Bazıları tabelada ilan edilen bakım tarihi geçtiği halde hala çalışmıyordu. Her gün genci yaşlısıyla yüzbinlerce insan yürümeyen merdivenler yüzünden eziyet çekiyor. İptal edilen seferlerden dolayı yaşanan izdihamlar,içinde yolcular varken tutuşan arabalar, kontrolden çıkan metrobüsler, yolcular tarafından itilen otobüsler ve günün her saati kilit olan trafik, İstanbul’da yaşamayı işkence haline getirdi!  

Genel kanaatim şu: İstanbul sahipsiz bir şehir!

İstanbul’un en temel sorunlarını bırakın çözmeyi, takip edecek bir başkanı yok! “Var” ama yok!

Genel fotoğrafa bakınca insanın aklına...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öğretmenler Günü Falan Filan 25 Kasım 2022 | 189 Okunma “Akıl Dinin Temelidir” 22 Kasım 2022 | 273 Okunma İstanbul ve Yalanlar Üstüne 18 Kasım 2022 | 94 Okunma Sömürge Zihinler, Gönüllü Köleler 15 Kasım 2022 | 100 Okunma “Ateist İmam” ve Laik Çizgide Bir İleri, İki Geri 11 Kasım 2022 | 666 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar