Herkese Karşı

Nerede çekildiğinin hiç önemi olmayan bir video paylaşıldı geçenlerde…Bir grup sporcu caddede koşuyorlar. Başka bir grup insan da kaldırımlardaki sandalyelere kurulmuş bir şeyler içiyorlar. Oturanlar...

Nerede çekildiğinin hiç önemi olmayan bir video paylaşıldı geçenlerde…

Bir grup sporcu caddede koşuyorlar. Başka bir grup insan da kaldırımlardaki sandalyelere kurulmuş bir şeyler içiyorlar. Oturanlar koşarak kendilerine doğru gelen insanları görünce, kötü bir şey olduğunu vehmettiklerinden olacak, kalkıp koşmaya başlıyorlar.

Böylelikle olacaklardan habersiz koşan sporcu grubun ardına, nereye gittiklerini, niçin gittiklerini bilmeyen ama koşan gruba katılmadan da yapamayan insanlar takılıyor.

Bana kalırsa bu videodaki “şey” oldukça manidar. İzlediklerim manidar, çünkü günlük hayatımızın en rahatsız edici, en marazi ama en gizli yanını çok yalın ve çarpıcı bir biçimde ortaya koyuyor.

“Birileri koşuyor ve onları gören diğerleri, sırf birileri koştuğu için koşmaya başlıyor… “

Nedenini, niçinini sormadan?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dikey Eğitim veya Çölü Sulamak 02 Aralık 2022 | 61 Okunma Güzellik Diktatörlüğü ve Güldür Gül 29 Kasım 2022 | 411 Okunma Öğretmenler Günü Falan Filan 25 Kasım 2022 | 227 Okunma “Akıl Dinin Temelidir” 22 Kasım 2022 | 278 Okunma İstanbul ve Yalanlar Üstüne 18 Kasım 2022 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar