Haber Bülteni Değil, Korku Sirki!

Ben uzun yıllardır haber bültenlerini izlemiyorum. Çünkü yaşadığım çevrenin, selam verdiğim insanların gösterildiği kadar korkunç olduğuna inanmıyorum. Belki de inanmak istemiyorum.

Haberleri izlemiyorum çünkü onlar beni bunun böyle olmadığına ikna etmeye çalışıyorlar. Yan dairede bir seri katilin yaşadığına, arkamdan yürüyen herkesin beni soyacağına inandırmak istiyorlar beni. 

Enteresan olan şu ki, hala "bilgi" almak için haber bültenlerini izleyen bir toplumuz. Bu televizyon izleme geleneğimizin getirdiği bir alışkanlık. En azından genel durum böyle. Bence bu yaygın kötümserliği açıklıyor. Çünkü, haberler kötü, hatta ruhsal sağlığımız için bir felaket sayılabilir!    

Bugün, anlayacağınız üzere, ana haber meselesini ele almak istedim.Bunun için, 5 Ocak gününe ait, çok izlenen bir kanalın ana haber bültenini seçtim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu Evliliklere Keramet Değil Mucize Lazım! 21 Ocak 2020 | 288 Okunma Ders Kitabında Popçuların Ne İşi Var? 14 Ocak 2020 | 328 Okunma Haber Bülteni Değil, Korku Sirki! 10 Ocak 2020 | 98 Okunma Padişahla Vals 07 Ocak 2020 | 158 Okunma İtalya'da değil, Kayseri'de, Kayseri Şeker'de! 03 Ocak 2020 | 195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar