Dizi İzlemeyi Caiz ve Makul Kabul Edebilir miyiz?

Günün yorgunluğunu atmak için dizi izlemek neden mahzurlu olsun?..Ahlak, neden bizi dizi izleme konusunda titiz davranmaya davet etsin?.. Değerli okuyucular, dizi film izlemenin herhangi bir mahzuru olmaması onun ancak ahlakla çelişmeyecek bir...

Günün yorgunluğunu atmak için dizi izlemek neden mahzurlu olsun?..

Ahlak, neden bizi dizi izleme konusunda titiz davranmaya davet etsin?..

Değerli okuyucular, dizi film izlemenin herhangi bir mahzuru olmaması onun ancak ahlakla çelişmeyecek bir içeriği sahip olmasıyla mümkün.

Dizinin ahlaki değerlere yani insanın onuruna, erkek ve kadının izzetine, ailenin saygınlığına zıt bir muhtevaya sahip olmaması gerekir.

Eğer dizi bir tenkit yapıyorsa yani aileyi, kadın ve erkeği eleştiriyorsa bunu bazı edebi eserlerde olduğu gibi ancak daha güzel, daha iyi ve daha saygın olanı tesis etmek için yapmalıdır.

Aynı halk masallarımız ve muhteşem kıssalarımızda olduğu gibi…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ben EnnioMorricone, öldüm” 07 Temmuz 2020 | 74 Okunma En Büyük Zenci İsyanı Müslümanlara Karşı Yapıldı 03 Haziran 2020 | 210 Okunma Dr. Çilingiroğlu Detone Oldu mu? 29 Mayıs 2020 | 470 Okunma Eski ve Yeni Yüzüyle Put 23 Mayıs 2020 | 131 Okunma “Vicdan Zorbalığa Karşı” 19 Mayıs 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar