CHP- LGBT Koalisyonuyla “O Biçim” Topluma Doğru!

Şarkıcı Gülşen’den sonra, 25 yıldır tek bir şarkının ekmeğini yiyen Reyhan Karacada LGBT bayrağı açtı Yenikapı konserinde. LGBT’nin toplum içinde ve medya mecralarında...

Şarkıcı Gülşen’den sonra, 25 yıldır tek bir şarkının ekmeğini yiyen Reyhan Karacada LGBT bayrağı açtı Yenikapı konserinde. LGBT’nin toplum içinde ve medya mecralarında görünürlüğü giderek artıyor. Eğlence dünyası zaten öteden beri bu tür oluşumların zıplama rampası işlevi görüyor. Oradan yayılan normalleştirici imajlar topluma inanılmaz hızla yayılıyorlar.

Fakat LGBT’nin toplumsal tabanını büyütmesinde, örgütlenmesinde, finans kaynaklarına erişiminde, söz konusu bireylerin “eğitilmesinde” en büyükhâmi CHP… Belediyelerinin finans ve insan kaynaklarını bu oluşum için seferber eden CHP’nin kamusal himayesi LGBT’nin güçlenmesinde ana etken.

Hemen yakın tarihe bakıldığında CHP’nin LGBT ile ilgili yasal düzenleme teklifleriyle TBMM’ye başvurduğu görülüyor. Şubat 2015’te TBMM’ye yaptığı İş Kanunu teklifiyle gündeme geliyor CHP. Kanun teklifiyle devletin, kamuda ve özel sektörde LGBT’lilere (lezbiyen, gay, biseksüel, trans) yönelik ayrımcılığa karşı etkili koruma getirmesi isteniyordu. Özel ve kamu istihdamında “cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığın” ortadan kaldırılması gerektiğini söylüyordu “teklif”.

Fakat, İş, Ceza ve Devlet Memurları Kanununda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başımız Sağ Olsun! 07 Şubat 2023 | 8 Okunma Haberler, Dehşet Saçan Otobüsler ve Cennette İzdivaç! 03 Şubat 2023 | 401 Okunma Platin Saçlara, Felsefeye ve Sarhoş Sürücülere Dair 31 Ocak 2023 | 265 Okunma 6’lı Masa, Meslek Liseleri ve İmamoğlu 27 Ocak 2023 | 471 Okunma Kur’an Yakmak ve Baykar Düşmanlığı 24 Ocak 2023 | 277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar