Bir Hayal İçin Kurban Edilen Çocuklar

Sizin de çevrenizde çocuklarını kıyasıya eleştiren ebeveynler vardır eminim…Bu ebeveynlerin çocuklarını peşinen talihsiz çocuklar olarak sayabiliriz.

Talihsiz çocuklar en az yaşıtları kadar çalışkan, başarılı, asi, saygın, neşeli, özgüvenli olabilirler. Dışarıdan bakıldığında onlar da hiçbir kusur göze çarpmayabilir. Oturup konuştuğunuzda onlarda hiçbir anormallik sezmeyebilirsiniz. Hatta size gayet normal, hatta başarılı çocuklar olarak da görünebilirler. Ama nitelikleri ne olursa olsun bu çocuklar ebeveynlerinde bir hoşnutluk oluşturmayı başaramazlar. 

Ebeveynleri onlarda azarlanacak bir şeyler bulma konusunda her zaman mahirane davranırlar. Herhangi bir çocuğa gösterilmesi gereken asgari nezaketi ve anlayışı kendi çocuklarından esirgeyebilirler. Siz de bu tür davranışlara şahit olmuşsunuzdur… Bu tip velileri çocuğunu arkadaşlarının içinde küçük düşürürken görmek son derece üzücü bir durumdur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ben EnnioMorricone, öldüm” 07 Temmuz 2020 | 74 Okunma En Büyük Zenci İsyanı Müslümanlara Karşı Yapıldı 03 Haziran 2020 | 205 Okunma Dr. Çilingiroğlu Detone Oldu mu? 29 Mayıs 2020 | 469 Okunma Eski ve Yeni Yüzüyle Put 23 Mayıs 2020 | 125 Okunma “Vicdan Zorbalığa Karşı” 19 Mayıs 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar