Ak Partinin Kemalizm’le Flörtü

En tuhaf, en sıra dışı, en akıl almaz 10 Kasım’lardan birini yaşadık.Dünya milletleri içinde bizim kadar tutkuyla abartan ve abartırken de kendini kaybeden çok az topluluk vardır.Kemalistler trafiği keserek, el kadar...

En tuhaf, en sıra dışı, en akıl almaz 10 Kasım’lardan birini yaşadık.

Dünya milletleri içinde bizim kadar tutkuyla abartan ve abartırken de kendini kaybeden çok az topluluk vardır.

Kemalistler trafiği keserek, el kadar çocuklara sıra halinde Atatürk büstüne çiçek koydurarak,  namaz kılsalar olay olacak öğrencilere 9 Kasım gecesinden başlayıp nöbet tutturarak, “Hiçbir ölüm bu kadar ölümsüz olmadı!” sloganları atarak, “İman tazeledik.” diyerek, “Her şeyimizi ona borçluyuz.” gözyaşları dökerek büyük bir abartıya imza attılar.      

Abartı öyle bir dereceye vardı ki aralarından “10 Kasım’da sokak köpeğinden vefa dersi” diye video paylaşan terbiyesizler bile çıktı.

ANCAK, ABARTI BİZDE HİÇBİR ZAMAN BİR KESİME ÖZGÜ DEĞİLDİR…  

Tosya İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, 1933’te din derslerini müfredattan çıkaran M. Kemal’ e özel bir koreografi hazırlayarak “minnet ve şükranlarını” sergilediler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ben EnnioMorricone, öldüm” 07 Temmuz 2020 | 74 Okunma En Büyük Zenci İsyanı Müslümanlara Karşı Yapıldı 03 Haziran 2020 | 210 Okunma Dr. Çilingiroğlu Detone Oldu mu? 29 Mayıs 2020 | 470 Okunma Eski ve Yeni Yüzüyle Put 23 Mayıs 2020 | 131 Okunma “Vicdan Zorbalığa Karşı” 19 Mayıs 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar