A Haber’de Başka, Halk TV’de Başka Konuşmak!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Osman Aydın'ın bugünkü (13.05.2022)''A Haber’de Başka, Halk TV’de Başka Konuşmak!'' başlıklı yazısı.

İlber Ortaylı sığınmacılarla ilgili A Haber’de başka, Halk TV’de başka konuşmuş. Konu aynı, konuşmacı aynı, ama konuştukları farklı… “Bu nasıl olur?” diyor birileri… Buna şaşıranlara, şaşırıyorum.

Buna şaşıranlar, İlber Ortaylı’nın ekran macerasını ve yazdıklarını dikkatle takip etmiyor, propagandanın dolduruşuna geliyorlar muhakkak. Çünkü birazcık yakından bakan biri İlber Ortaylı’nın sadece farklı konuşmadığını fark eder! Burada başka bir durum var! Ortaylı diğer mahallede konuştuğunda, o mahalleden biri gibiymişcesine baya hiddetli, oldukça radikal çıkışlar yapıyor. Bu radikal çıkışlarda kimi zaman saldırganlığa varan siyasi yorumları da olabiliyor. Hatta daha da ötesini söyleyelim. Ortaylı, tansiyonun yüksek olduğu her gündemi hükümete açık ya da gizli saldıracağı bir paravan olarak kullanıyor. Merak edenler demeçlerine göz gezdirebilirler.

Fakat aynı Ortaylı bizim mahalleye geldiğinde sesinin tonunu yumuşatıyor, ton ton tarihçi pozlarında Osmanlıcı olup, sanki bu mahalleden biri gibi konuşmaya başlıyor. Çünkü Ortaylı’nın değirmeninin suyu AK Partili belediyelerden geliyor… Parayı çok seven bu tarihçimiz asıl parsayı AK Partili yerel yönetimlerden götürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’de “Bahar” Neşesi! 06 Haziran 2023 | 142 Okunma Renkli Türkiye Gerçeği ve Bazı Renk Körü Muhalifler 02 Haziran 2023 | 132 Okunma Sanatçısı, Gazetecisi ve Siyasetçisiyle Muhalefetin Düşüşü 30 Mayıs 2023 | 474 Okunma Ha CHP, Ha HDP! 26 Mayıs 2023 | 97 Okunma TOGG, Heykel ve Aydınlanma 23 Mayıs 2023 | 226 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar