ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ramazan: Tüketim ve eğlence ayı!

Dinlediğim radyonun bir alışveriş merkeziyle ile ilgili anonsu şöyle son buluyor: “Konserler, performans gösterileri ve skeçler… Bu Ramazanda herkese uygun eğlence yalnız bizde…”Radyo anonsu bir gerçeğe dayanıyor .

Ali Osman Aydın
Ali Osman Aydın Yeni Akit Gazetesi
25 Mayıs 2018 | 102

Dinlediğim radyonun bir alışveriş merkeziyle ile ilgili anonsu şöyle son buluyor: “Konserler, performans gösterileri ve skeçler… Bu Ramazanda herkese uygun eğlence yalnız bizde…”

Radyo anonsu bir gerçeğe dayanıyor. İstatistikler geçen yıl Ramazanda AVM’lerin müşteri sayısında büyük artış yaşandığını gösteriyor. Bu durum mübarek Ramazan’ı, markaların daha büyük cirolar yaptığı bulunmaz bir aya (fırsata) dönüştürüyor…

Bu nedenle AVM’ler mübarek ayın feyzinden istifade edebilmek için (!) “30 Gün 30 Gece Dolu Dolu Eğlence… Ramazanda Eğlenceniz bol olsun… Ramazan Ayında Her Gün Eğlence” isimli kampanyalar düzenleyerek birbirleriyle yarışıyorlar. 

****

Süpermarketler de AVM’lerin izinden giderek bu ayda konsepti Ramazan olarak belirliyorlar. Ramazan ayında, içinde kartondan mahyaların bulunduğu, pidelerin her yerde sergilendiği marketler görmeniz mümkün. Dağ gibi yığılmış güllaçlar, fesli reyon görevlileri ve hayatının son iftar yemeğine hazırlanıyormuşçasına market arabalarından vagon yapmış bir izdiham... Düşünün, sadece arife günü yapılan harcamalar bile 2 milyar lirayı buluyor. 

****

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER