Kalkavan temiz yönetti

Mete Kalkavan kariyeri kabiliyeti ve kişiliği ile derbilerde görev yapabilecek hakemimiz.  Ancak Merkez Hakem Kurulu nedense kendisine 42 gün önce yönettiği Trabzon-G.Birliği maçından beri düdük...

Mete Kalkavan kariyeri kabiliyeti ve kişiliği ile derbilerde görev yapabilecek hakemimiz. 
Ancak Merkez Hakem Kurulu nedense kendisine 42 gün önce yönettiği Trabzon-G.Birliği maçından beri düdük çaldırmıyordu. 
Tecrübesi ve sahadaki futbolcuların kendisine duyduğu güven sebebiyle maça rahat başladı. Oyuncuların ilk yarı boyunca top oynamayı düşünmeleri Kalkavan’ın işini kolaylaştırdı. Sadece 11 defa faul düdüğü çalması bunun göstergesiydi. 
Üzerindeki maç soğukluğuna rağmen verdiği kararlardaki isabet oranı yüksek olunca da ilk yarı tertemiz ve sarı kartsız bitti.
İkinci yarıda Kalkavan 5 defa sarı kartına başvurdu. 
Babel’in Gökhan’a dirseği ile yaptığı hareket yoğunluk ve şiddet içermediğinden sarı kart yeterli.
Marcao ise gördüğü sarı kart pozisyonunda topa müdahale etmişti müdahalesinin devamında Diaby’ye yaptığı harekete kart gerekmezdi.  
Futbol kalitesi vasatın altında kalan derbide birkaç faul değerlendirmesi ve bir sarı kart hatası dışında Kalkavan ve ekibi başarıyla görevlerini tamamladılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar