“Zina günah değil mi? CHP’li kardeşlerim artık ona oy verirse, o da..”

Kendi hayatımızda o günahı işleyip, halkın nezdinde kendimizi günahlardan kaçınan bir kişi gibi göstermek için bunu söylemiyorduk.

Bu ülkede yıllarca, Milli Görüş çizgisindeki partileri suçladılar..

“Din eksenli siyaset yapılmaz. Haram-helal ayrı, dünya işleri ayrı” dediler..

“Günah-sevap başka, devlet idaresi başka” dediler..

“Haramın anlamı, Allah tarafından yasaklanan yanlış işler.. Ha ‘Haram’ demişiz, ha ‘Yanlış’ iş. sadece ‘Yanlış’ dediğimizde, kavram göreceli olabilir. ‘Allah’ın yasakladığı yanlış iş’ denildiğinde, konunun bir de uhrevi boyutu devreye giriyor. Kaçınmamız için, motive oluyoruz” desek de dinletemedik.

“Dini istismar ediyorsunuz” dediler..

“Helalin anlamı, Allah’ın yasaklamadığı işler demektir.. İnsanların özgürlük alanı olarak Allah’ın verdiği imkanları, başkalarının yasaklamaya yetkisi yok. Bu kavramları kullandığımızda, bir başkasını küfürle itham etmedikçe.. Kendimize daha kolay çekidüzen veririz. Günlük hayatımızda dini kavramlarla hareket etmemizde hiçbir sakınca yok” desek de kabul ettiremedik..

“Laik devlette, fetva ile iş yapılmaz” dediler..

“Devlet, fetvaya bakmaz” dediler..

“Devlet, dinden onay almaz” dediler..

Söylediğimizi söyleyeceğimizi boğazımızda düğümlediler..

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’ye avukatlığın, attığın o iftira seni çarpar, Temel bey! 23 Eylül 2021 | 133 Okunma Lisede ezan/öğle tatiline cuma ayarı! 22 Eylül 2021 | 2.603 Okunma Cuma Dergisi’ni kapattıran Av. Şahin Mengü’nün ardından! 21 Eylül 2021 | 2.553 Okunma Muhalif holdingin, ilk 10’da 4 şirketi varken diktatörlük algısı! 20 Eylül 2021 | 2.286 Okunma Alkol sunumu başladı, dindarlar af dileyecekler mi? 19 Eylül 2021 | 2.007 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar