Türkçü(!) İP, Yunan’a mı çalışıyor!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tabuları yıkıyor..1974’de kurtardığımız, ancak o yıldan bu yana kimsenin kullanamadığı Kıbrıs’taki Maraş (“Kıbrıs’taki Maraş” diyorum ki...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tabuları yıkıyor..

1974’de kurtardığımız, ancak o yıldan bu yana kimsenin kullanamadığı Kıbrıs’taki Maraş (“Kıbrıs’taki Maraş” diyorum ki, Kemal Kılıçdaroğlu zorlanmasın. Yazımı okurken, “Maraş? What?” demesin!) bölgesinin cüzi bir kısmının (% 3.5) maliklerine teslim edilmesine karar verildi.

47 yıldır boş bir alan..

Hayalet bir alan..

Üstelik..

O bölgedeki bazı Rumlar, maliki oldukları alana giremediklerini iddia ederek, Türkiye aleyhine tazminat davası açmışlar..

Maalesef ki maalesef, AİHM de, tam bir Rumluk yaparak..

Türkiye’nin de, KKTC’nin de kullanmadığı, uluslararası müzakereler sonrasında varılacak karara göre işlem yapılmak üzere şu an boş tutulan Maraş bölgesindeki bazı rumların tazminat taleplerini kabul etti.

Düşünebiliyor musunuz?

47 yıldır kullanmadığımız bir alan sebebi ile milyonlarca liralık tazminat ödüyoruz..

“Gelin şu işi çözelim” dediğimizde..

Çözüm için adım atmıyorlar.

Adeta, “Çözümsüz kalsın ki, biz tazminat almaya devam edelim. Size beş kuruş faydası olmasa bile, sizden Maraş için tazminat üstüne tazminat alalım” diyorlar..

Böyle bir hukuksuz dayatma karşısında, Türkiye adımını atınca..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gelelim hayat pahalılığına 17 Eylül 2021 | 3.297 Okunma Balbay Saadet’çi, Ocaktan CHP’li olmuş! 16 Eylül 2021 | 2.078 Okunma Diyanet tartışmasında İP, SP, DEVA ve Gelecek ne diyor? 15 Eylül 2021 | 747 Okunma Gezi’ciler “Bir pez.. yakalandı” diye, sevindirik oldu! 14 Eylül 2021 | 2.976 Okunma “Bre Yorgi, madem rakı içmeyecekmiş, ne halt etmeye almış İzmir’i!” 13 Eylül 2021 | 2.901 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar