Siz PKK’lılarla kahvaltıya oturun, bakan yangın söndürsün!

Böyle mi oldu gerçekten?

Nereden başlasam?

Son yıllarda, bir numaralı Tayyip Erdoğan düşmanı haline evrilen Hasan Cemal’in, Kandil’i ziyaret(!) edip, “yerlerdeki sigara izmaritlerini bile topluyorlar” sözleri ile PKK’ya yaptığı güzellemeden mi başlasam.

Yoksa..

PKK’nın başı Murat Karayılan’ın “Bir ormanı yakmak için cephaneye gerek yok, bir kibrit yeter” ahlaksız/vahşi cümlesinden mi?

Yoksa, yoksa..

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, sabah kahvaltısı hazırlamakla meşgul olduğu, cezaevinden çıkmasını beklediği Selahattin Demirtaş’ın, “Batı’da yaşayan kardeşim Cizre’ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz Bodrum Cizre’ye çok uzak” sözlerinden mi?

Sonuçta ormanları yakan el, askeri katleden elden daha mı az suçludur?

Ağaçları tutuşturan eller, polise kurşun sıkan ellerden daha mı az kabahatlidir?

Askere, polise kurşun sıkan..

Sivil insanların bulunduğu alanlarda bomba patlatanlar..

Orman da yakar, elinden gelse, ülkeyi de yakar.. Ama üç kuruşluk koltuklar için..

PKK’ya..

Ve PKK’nın destekçisi HDP’ye, bu ülkede destek çıkan siyasiler var..

Selahattin Demirtaş’ın....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet tartışmasında İP, SP, DEVA ve Gelecek ne diyor? 15 Eylül 2021 | 549 Okunma Gezi’ciler “Bir pez.. yakalandı” diye, sevindirik oldu! 14 Eylül 2021 | 2.942 Okunma “Bre Yorgi, madem rakı içmeyecekmiş, ne halt etmeye almış İzmir’i!” 13 Eylül 2021 | 2.891 Okunma Tevafuka bakın: 28. yaşımızda, darbecilerin rütbeleri söküldü! 12 Eylül 2021 | 831 Okunma Hepiniz din istismarcısısınız: CHP, İP, Gelecek, DEVA! 11 Eylül 2021 | 748 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar