Seçimden önce “öyle”, seçimden sonra “böyle”!

 Seçimden önce, “Azizim, Süleyman Demirel de defalarca hatırlatmıştır, ‘Boş tencere iktidarı götürür’.. Yine ‘Mutfağın deviremeyeceği iktidar yoktur’ cümlesi de, hepimizin kabul...

 

Seçimden önce, “Azizim, Süleyman Demirel de defalarca hatırlatmıştır, ‘Boş tencere iktidarı götürür’.. Yine ‘Mutfağın deviremeyeceği iktidar yoktur’ cümlesi de, hepimizin kabul ettiği bir gerçektir.”

Seçimden sonra şimdi tartışıyorlar: “Tencerenin deviremeyeceği iktidar yoktur söylemi bir ezberden mi ibaret acaba?”

Şunu hiç akıllarına getirmiyorlar: “Mutfağın boş olduğu söylemi acaba bizim yalanımız mıydı? Vatandaş mutfağa bakıyor, mutfakta küçük sıkıntılar var ama. İddia ettikleri gibi tamamen boş da değil..” tespiti ile, yine tercihini “Yaparsa Erdoğan yapar. Düzeltirse Erdoğan düzeltir” diyerek aynı kişiden yana mı kullandı?

Seçimden önce sürekli tekrar yapıyorlardı: “Bu seçimde, ilk defa oy kullanacak 5 milyon seçmen var. Z kuşağının önünde durulamaz. Gençler, ilk defa oy kullanacak seçmen, bu iktidarı götürecek.”

Seçimden sonra söylem değişiyor: “Erdoğan’a seçimi kazandıranlar, ‘yeni...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzlerine tükürüyoruz, “Oh yarabbi şükür” diyorlar! 27 Eylül 2023 | 1.464 Okunma Bildirici, bilir misin; “Faruk” ne demek? 26 Eylül 2023 | 1.025 Okunma İstanbullular Ekrem’i dinliyor, her fırsatı değerlendiriyor! 25 Eylül 2023 | 3.139 Okunma Akit’e dava açacaklar, bir daha bir daha düşünün! 24 Eylül 2023 | 640 Okunma 17 yaşındaki çocuğu tutukladınız, ya millete hakaret eden Sözcü’yü? 23 Eylül 2023 | 2.086 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar