Savcı Sacit Kayasu-Hakim Nimet Demir.. Var mısınız, tekrarlamaya!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (22.06.2022)''Savcı Sacit Kayasu-Hakim Nimet Demir.. Var mısınız, tekrarlamaya!'' başlıklı yazısı.

28 Şubat sürecinde Adalet Bakanı koltuğunda rahmetli Şevket Kazan ağabey oturuyor..

Her yıl haziran ayında olduğu gibi, o yıl da hakim ve savcılar için yaz kararnamesi hazırlanıyor..

Önceki yıllarda, CHP’li Seyfi Oktay dede Adalet Bakanı iken, CHP’li Mehmet Moğultay Adalet Bakanı iken ne kadar hakim ve savcının görev yeri değiştirilmiş ise, benzer sayıda hakim ve savcının yeri değiştiriliyor..

Gazeteler ve televizyonlar “Yargıda deprem” başlıkları ile haberleri sunuyorlar.

İstanbul Baro Başkanı Turgut Kazan, hemen kafayı çıkarıyor ve “Baskı dönemine gidiyoruz” diyor..

Aradan 26 yıl geçmiş.

Sol cenah, aynı taktik ile aynı senaryo ile karşımızda..

Bulunduğu ilde süresini doldurup, başka bölgeye atanması gerekenden, mazereti olana, eşinin çalıştığı il sebebi ile görev yeri değişikliği talebinde bulunandan ihtiyaç sebebine bağlı olarak yeri değiştirilmek zorunda kalınanlara kadar binlerce hakim ve savcının yeri değiştirildiğinde, sol cenah, laikçi seküler kesim ile birlikte hareket ederek, hemen damgayı vuruyorlar:

“Yargı dizayn ediliyor!”

Refahyol iktidarında, Şevket Kazan ağabey daha yeni Adalet Bakanı olduğu için “Sürgün kararnamesi” dediniz, “Yargıyı dizayn ediyorlar” dediniz, haydi koltuğa daha yeni oturdular, “Acaba mı?” diye biz de kendi kendimize sorduk..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madımak dosyası yeniden açılsın, gerçek katiller açıklansın! 04 Temmuz 2022 | 1.886 Okunma Madımak-Başbağlar ve Gergerlioğlu için bir test! 03 Temmuz 2022 | 1.485 Okunma Asgari ücret tamam, sıra yalanlarla oluşturulan “suni güvensizlik”te! 02 Temmuz 2022 | 1.374 Okunma Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak” 01 Temmuz 2022 | 1.776 Okunma Akşener, PKK hamileri adına mı konuşuyor ki “Taviz verdik” diyor! 30 Haziran 2022 | 2.359 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar