Okurlarımızla hasbihal.. Biz ne yaptık da suçlu olduk?

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (24.11.2022)'' Okurlarımızla hasbihal.. Biz ne yaptık da suçlu olduk?'' başlıklı yazısı.

Okurlarımızla periyodik hasbihal sözü veriyoruz, sonra aktüel gelişmeleri yorumlayacağız diye, sözümüzü aksatıyoruz.

Bugün aktüel konuları yorumlamayı bırakıp, okurlarımızla hasbihal edelim..

Tayyip Erdoğan’ın, Sisi ile tokalaşmaya mecbur kalması üzerine, “Reel politik ha” başlıklı dünkü yazıma gelen yorumları sizlere aktarıp, kendi düşüncelerimi de aralara sıkıştırmış olayım..

Okurlarımızdan Hasan rumuzlu birisi, şöyle demiş:

“Bugün maaşı hakketmek için CHP yazısı yok mu?”

Okurumuz keşke, haftanın 7 günü yazdığımı görüp, “Ali bey, suçladığım türden bir kafaya sahip olsa idi, üç gün yazıp, maaşını fazlasıyla hakkederdi” tespitini yapıp, biraz daha insaflı eleştiri yapsaydı. Sağlık olsun..

Bir başka okurumuz der ki:

“ali kan/Sayın Erdoğan Sisi ile resim vermesi bizim suçumuz öyle mi? Biz ne yaptık da suçlu olduk.”

Biz ne mi yaptık?

Erdoğan AB’ye, “Sizin yasalarınızda darbe suç değil mi? Sizin yasalarınızda idam yasak değil mi? Niçin Mısır’daki darbeyi kınamıyorsunuz. Niçin Mursi hakkında verilen idam kararına net açıklama yapmıyorsunuz” çıkışını yaptığında..

Arkasında durmadık..

Cılız seslerle destek verdik..

İçimizden bazı kişiler, “Darbe de, Mursi’ye verilen idam cezası da bizi ilgilendirmez.. Mısır’ın içişlerine karışmamız lazım” dediler..

Bu konuda en masum olan, Saadet Partililer..

Onlar da.. Kendileri böyle söylemese bile.. Bunu söyleyen CHP ile İyi Parti ile ittifak ederek, Erdoğan’ı yalnız bıraktılar..

Yalnız bıraktık..

Onun için suçluyuz..

Bir başka okurumuz, kendisini “Milli görüş mensubu” olarak rumuzlamış.

Şöyle diyor, Milli Görüş mensubu: 

“Ali efendi, ben yazılarınızın takipçisiyim. Ne dersiniz bilmem ama hissiyatınız, efkarınız, akvaliniz ve de ef’aliniz dünyevi ve birilerinin takdir edilmesine endeksli.”

Erdoğan da bizim gibi bir insan..

Siz söyleyin, bu yazımdan dolayı, nefis sahibi bir insan, “Helal olsun sana Ali bey.. Beni de eleştirmişsin” diyebilir mi?

Veya demiş olabilir mi?

Bunu tahmin edemeyeceğimi mi düşünüyorsunuz?

Biz sayın Erdoğan’a nasıl gönül koydu isek. Onun da, “benim kimlerle nasıl uğraştığımı bilmiyor musun?” diyerek gönül koyduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek..

 O zaman, Milli görüş mensubu abimiz (efendi diye hitap ettiğine göre, yaşça benden büyük olmalı) benim bu yazı ile  hangi dünyevi amacı gözettiğimi, kimin takdirini beklediğimi söylese, beni de bir dertten kurtarsa..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
1991-1995 arasında, CHP+İP bu değişikliği niye yapmadı? 30 Kasım 2022 | 482 Okunma 6’lı masanın çözümü müthiş: Tartışmalı konulara girmedik! 29 Kasım 2022 | 1.446 Okunma FETÖ’nün miladı değişse, kim yanar, kim kurtulur? 28 Kasım 2022 | 5.177 Okunma Davutoğlu’nun gazetesinde Gülen-Göktaş savunması! 27 Kasım 2022 | 1.461 Okunma Anlamıyorum, anlayamıyorum.. 26 Kasım 2022 | 1.560 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar