Nerden nereye, Davutoğlu!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu’nun bugünkü (22.01.2022)’’ Nerden nereye, Davutoğlu!’’ başlıklı yazısı.

Bu ülkede, sadece monşer kaynaklı isimlerin oturabildiği Dışişleri Bakanlığı koltuğu sana layık görüldü, siyasete girdiğinin daha ilk yıllarında tepeden inme bir kararla, o koltuğa oturdun..

Siyasi tarihe baktığınızda, belli gruplarla ilişkisi olmayan isimlerin oturtulmadığı, hele genç yaşlarda hiçbir isme verilmeyen Dışişleri Bakanlığı koltuğunda yıllarca oturdun..

Partinin mahalle teşkilatlarını dolaşmadan, ilçe teşkilatlarının başındaki isimleri, il teşkilatlarındaki yöneticilerin isimlerini tek tek ezbere bilmeden başbakanlık koltuğuna oturmanın mümkün olmadığı bir Türkiye’de, paraşütle Başbakanlık koltuğuna oturdun..

Olabilir, yönetim mekanizmasındaki isimlerle şu veya bu sebeple dört dörtlük bir uyum içinde çalışma imkanı oluşmayabilir..

Bu durum,üçüncü kişilerden de kaynaklanabilir, karşınızdakinden de kaynaklanabilir, bizzat kendinizden de kaynaklanabilir..

Hangi sebeble olursa olsun.

Böyle bir uyuşmazlık olduğunda. Zaten iki yılda Dışişleri Bakanlığı, 6 yılda Başbakanlık koltuğuna oturmanın hatırına..

“Ben yapamıyorum” diyerek, kenara çekilmek yerine..

Ki, başlangıçta da, zaten bu sözlerle kenara çekildiğiniz halde..

Şimdi gelinen nokta nedir?

Gelinen nokta, neresidir?

Akit tv ekranlarına çıktığı gün, “Ben başbakanlık yapmış kişiyim, benimle böyle konuşamazsın” denilip, kendisinin başbakanlık yaptığı yılların hemen iki sene sonrasını, “28 Şubat’tan daha kötü” gibi göstermeye çalışması sonrasında, başörtü yasağını 28 Şubat sürecinde uygulayan CHP olduğunu ve onunla ittifakın ne anlama geldiğini sorduğumuzda, “Bunların benimle ne ilgisi var” diyebilen, hatta başörtü yasağının CHP’lilere değil, Doğu Perinçek’e sorulması gerektiğini söyleyebilen Ahmet Davutoğlu..

Kendisine boyu üzerinden ahlaksızca saldıran, “Stratejik derinlik” isimli kitabına atıf yaparak, Sözcü gazetesinde manşetten yapılan “Stratejik takoz” hakaretini unutan Ahmet Davutoğlu..

“Tek başına iktidar olmanın bütün gereklerini yaparak seçime gireceğiz. Şu veya bu partiye, ittifaka eklemlenmek için gelmedik biz” diyerek CHP ve İyi Parti ile ittifak yapacakları şeklindeki iddiaları reddederek, AK Parti’de makam bulamadıkları için ayrılanlarla siyasi partisini kuran Ahmet Davutoğlu..

Gele gele, bugünkü konumuna mı gelecekti?

Nedir, Ahmet Davutoğlu’nun bugünkü konumu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavl-i leyyin tavsiyesi yapan “Bunlar trol” ile söze başlarsa! 24 Mayıs 2022 | 32 Okunma Akşener, “Allah, mahşer, namus” derken, “eşcinselliği” getirmeye çalışıyor! 23 Mayıs 2022 | 5.628 Okunma CHP’nin Maltepe Mitingi’nin ayrıntıları! 22 Mayıs 2022 | 3.678 Okunma 2018’de Akşener, 2022’de Kılıçdaroğlu! Aynısının tıpkısı, utanmazca iftira! 21 Mayıs 2022 | 1.194 Okunma 2004’te kendisine nanik yapılan Bülent Abi, şimdi bize nanik yapıyor!.. 20 Mayıs 2022 | 3.708 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum