Medyada bir asırlık gecikme, bakın nelere mal oluyor!

Rahmetli ağabeyim Mustafa Karahasanoğlu, hep söylerdi: “Sol tandanslı kişiler, taaa Osmanlı’dan itibaren, medyanın önemini görmüşler ve işe koyulmuşlar.. Dindar insanlar ise, maalesef bu medyanın önemini bir...

Rahmetli ağabeyim Mustafa Karahasanoğlu, hep söylerdi: “Sol tandanslı kişiler, taaa Osmanlı’dan itibaren, medyanın önemini görmüşler ve işe koyulmuşlar.. Dindar insanlar ise, maalesef bu medyanın önemini bir asırlık gecikme ile kavramışlar. Bir asırlık gecikme ile işe koyulunca da, sol medya ile yarışmak, zorlaşıyor.”

Gerçekten de..

Osmanlı’nın yıkılışında, dindar karşıtı medyanın rolü büyüktür..

Osmanlı’yı ayakta tutmak için büyük çaba sarf eden Abdülhamid’e yönelik, o tarihdeki dindar bazı isimlerin bile maraza çıkarmasının arkasında yatan sebep, Batı’ya hayranlık duyan medyanın karanlık algı operasyonlarından başka bir şey değildir..

Abdülhamit ile ilgili olarak, dindar düşünürlerin bile nasıl oyuna getirildiklerini uzun uzun anlatsak da, hem kesin bir kanaate varabileceğimizi hem de bu tespitleri hafızamıza kazıyabileceğimizi sanıyorum..

Biz yakın tarihden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral; serseri kurşundan değil, milletin tokadından kork! 02 Nisan 2023 | 676 Okunma Savcı Cihaner’in yoldaşlarından teröristlere “Kutup-ışık” güzellemesi 01 Nisan 2023 | 909 Okunma Hiranur’un tepesine vurulan iş makinesinin kırıcısı! 31 Mart 2023 | 5.252 Okunma “Odun da olsa seçeriz”in İP’teki hukukçu versiyonu: “İsim önemli değil!” 30 Mart 2023 | 1.463 Okunma “5’li çete” dediler, taziyeleri topladılar! 29 Mart 2023 | 2.272 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar