Karaduman cevaplasın: “Spor Toto parası ile İHL olmaz da, vekil maaşı olur mu?

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (12.05.2022)''Karaduman cevaplasın: “Spor Toto parası ile İHL olmaz da, vekil maaşı olur mu?'' başlıklı yazısı.

Şimdi ben..

“Abdülkadir Karaduman’ın, 2018 seçimlerinde CHP listesinden milletvekili adayı olduğu”nu söyleyip..

Karaduman için desem ki:

“Hayatı boyunca zinanın, alkolün, gayrımeşru birlikteliklerin, başörtü yasağının, imam hatip düşmanlığının müssebbibi gösterdiği partiye transfer olup, ordan aday oldu..”

Devam etsem:

“Hayatı boyunca karşı çıktığı ne varsa, tam tersini yaptı.”

Bana ne cevap verir?

“Mecbur kaldığımız için öyle yaptık”tan başka bir cevabı olabilir mi?

İyi de... 

Senin milletvekili olman, Spor Toto’dan başla, genelevden toplanan vergilere kadar, nice haram paraların da girdiği hazineden maaş alman, farz mıydı?

Bu kısır tartışmaya niye giriyorum?

Kendi paçasına bakmadan..

Başkalarına laf yetiştirmeye çalışan Abdülkadir Karaduman’a, gerçekleri hatırlatmak için..

Olay ne?

AK Parti, emlak sektöründeki kilitlenmeyi açmak için, yeni bir düzenleme getirmiş.. Mevcut faizden daha düşük oranda bir faizle, konutu olmayanlara ev sahibi olma imkanı vermiş..

Karaduman hemen sahneye çıkıyor:

“Hani siz faize karşıydınız? Hani haksız kazanca karşıydınız? Nerede kaldı sizin adil düzen idealleriniz?”

Beyefendinin koltuk değnekliği yaptığı CHP diyor ki, “Radikal oranda faizi artırmak gerekir.. ‘Faiz haramdır’ diyenler, ortaçağ karanlığında kalmıştır. Faizi indirmek değil, yükseltmek gerekir.”

Koltuk değnekliği yaptığı CHP’ye bir şey diyemeyen Milli Görüşçü Abdülkadir Karaduman, AK Parti’nin “Faizi kaldırmamız lazım ama.. Ortalık çakal dolu. Şimdilik sadece indirerek, hedefe yaklaşmak istiyoruz” söylemine itiraz edip..

% 2’ler civarındaki faizi, konut alımı için % 0.99’a indiren AK Parti’ye çakıyor:

“Hani siz faize karşı idiniz?”

Demek ki Abdülkadir Karaduman’a göre..

Faizi indirenler değil.. Faizi radikal oranda yükseltmek isteyenler faize karşı..

Demek ki, “Faizin haram olduğunu söyleyenler, ortaçağ karanlığında kalmıştır” diyen CHP’liler faize karşı, ama “Faiz hakkında nass var” diyenler, faizci!

Ki, AK Parti’yi yerden yere vuruyor da, CHP’ye tek kelime etmiyor,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsveç ve Finlandiya itirazımızı, muhalefet acaba hayal edebilir miydi? 16 Mayıs 2022 | 1.283 Okunma Kılıçdaroğlu SADAT’ın değil, HDP’nin kapısına gitmeliydi! 15 Mayıs 2022 | 792 Okunma Vah vah, Canan’ın eşi ile domuz yemesi yasaklanmış! 14 Mayıs 2022 | 2.096 Okunma Kaftancıoğlu’nun, ölmüş bir anneye küfüründen utanmayan siyasetçiler! 13 Mayıs 2022 | 3.200 Okunma Karaduman cevaplasın: “Spor Toto parası ile İHL olmaz da, vekil maaşı olur mu? 12 Mayıs 2022 | 1.404 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar