İslam’a “Ortaçağ kafalı” diyen Barolar Birliği Başkanımız da oldu!

Dün Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı seçimleri vardı.Önceki Başkan Metin Feyzioğlu, AK Parti’nin avukatları getirdiği devasa hizmetleri görerek, daha ılımlı söylem geliştirmeye...

Dün Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı seçimleri vardı.

Önceki Başkan Metin Feyzioğlu, AK Parti’nin avukatları getirdiği devasa hizmetleri görerek, daha ılımlı söylem geliştirmeye başlamış olsa da..

Seçildiği tarihte, azılı bir AK Parti karşıtı olduğunu herkes biliyor.

Kendisi de..

Yönetim Kurulu üyeleri de.

Ölümüne AK Parti karşıtı idiler..


Adalet Bakanlığı’nın, avukatların hayatını kolaylaştıran, mesleklerini icra sırasında getirdiği büyük kolaylıklar, icra takibinden başlayın dava açmaya kadar ofislerinden dışarı çıkmadan her türlü yargısal işlemi yapabilir hale getirilmelerinin sonrasında, kıymet bilen hangi insan, muhalefetini sürdürebilir ki?

Her vefalı insanın yapması gerektiği gibi, Barolar Birliği Başkanlığı görevini 9 yıla yakın süredir devam ettiren Metin Feyzioğlu da, 2014’deki sert muhalefetini sonlandırıp, yakın tarihlerde hakkı teslim etti ve siyasi iktidarın avukatların hayatını kolaylaştıran hizmetlerine destek verdi..

Hatta, bazı istekleri de bizzat kendisi yapıp, takipçisi oldu.

Bu kapsamda, taaa benim avukatlığa başladığım 1980’li yılların ikinci yarısında dillendirilen ama sonraki dönemlerde defalarca sol iktidarların hükümet etmelerine rağmen gerçekleştiremediği avukatlara yurtdışı çıkışlarında kolaylık getiren yeşil pasaport hakkı da, son 2 yıl içinde hayata geçirildi..


Avukatların hayatını kolaylaştıran tek icraat yeşil pasaport değil..

UYAP sistemi sayesinde, bir dosyanın fotokopisini alabilmek için saatlerce, hatta bir ilden bir ile seyahat etme zorunluluğu olan AK parti öncesi dönemden, şimdi bilgisayarınızın başından, istediğiniz ildeki adliyenin vekalet sunduğunuz tüm dosyaların tamamını inceleme, örnek alma imkanına kavuşulan bir döneme geçtik..

Ama kıymet bilmezseniz..

Yapılan hizmetleri görmek istemezseniz..

Mahkemede yapılan duruşmanın bir zabtından örnek almak için, daktiloya kopya kağıdı getirmeniz ve bir de A4 kâğıt vermeniz gerektiği yıllardan, şimdi büronuzdan duruşmalara katılıp, bilgisayarınızdan istediğiniz anda, istediğiniz örnekleri alabildiğiniz döneme geçmişiz..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üçü de kadın! 23 Ocak 2022 | 170 Okunma Nerden nereye, Davutoğlu! 22 Ocak 2022 | 2.496 Okunma Sakın ha Meral sakın ha! 21 Ocak 2022 | 3.375 Okunma İP dün “içine bakacak”tı, bugün gözü kapalı “Evet” diyor! 20 Ocak 2022 | 2.971 Okunma Bedava elektrik! 19 Ocak 2022 | 2.647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar