Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz?

Başlığa Yusufeli’yi çıkarttım ama.. Seçim iptali yapılan her yeri oraya ekleyibilirsiniz. Mesela Denizli-Honaz’ı.. Mesela Kırıkkale-Keskin’i.. Mesela Mersin-Gülnar’ı...

Ve iptal edilen başka yerler varsa, onları..

İstanbul’da sorulup, diğer seçim yenilenen yerlerde sorumayan soru ne?

Hiçbir mantığı olmayan bir uygulama imiş, tarihte ilk defa karşılaşıyorlarmış gibi gösterip, algı oluşturdukları o soru ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, dünkü grup toplantısında, onlarca defa anlattığımız halde. Tane tane açıkladığımız halde.. 

Bir hesap uzmanı olmasına rağmen, “En çok merak ettiğim, 4 seçim pusulasını tek zarfa koyuyorsunuz ve 7 kişilik çete ‘Birisini kabul etmiyorum’ diyor. Ben buna nasıl bir gerekçe uydurduklarını merak ediyorum” ifadeleri ile özetlenen akıl kıtlığını deşifre eden soru ne?

Soru şu:

“Solaklar sabahtan akşama kadar başımızda boza pişiriyorlar.. İçlerinde hukuk profesörleri, baro başkanları da olmak üzere.. Koca koca siyasetçiler olmak üzere, dört koldan açıklama istiyorlar.. ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile, ilçe başkanlığı seçimi ve belediye meclisi seçimi oy pusulaları tek zarfa konulup sandığa atıldı.. İki oy (muhtarı da katarsanız, üç oy) geçerli de, niçin sadece büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde kullanılan oy geçersiz, bunu anlayamıyoruz’ diyorsunuz da..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hukukçuya bak: “15 yaşındaki çocuğun flörtü suç değil, evliliği suç!” 10 Aralık 2019 | 3.849 Okunma Birileri “yiyin birbirinizi” derken... AK Parti’de şeffaflığı gördünüz mü? 09 Aralık 2019 | 7.802 Okunma Şehir efsaneleri, Şehir Üniversitesi gerçeği ile çöktü! 08 Aralık 2019 | 5.506 Okunma Niye hepimizin utancı ki, bu sizin utancınız! 07 Aralık 2019 | 4.321 Okunma Kendi acziyetlerini İslam’a fatura etmeye kalkışan ahlaksızlar! 06 Aralık 2019 | 3.258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar