Dolar 10 olsa ne yazar, diplomatlara “diplomasi”siz konuşan Başkan var!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu.. Verdiği başlıklar, Türkiye’nin bugünkü konumunu çok iyi özetliyordu.. Türkiye’de yaşanılan aktüel tartışmaların arka planını bize hatırlatıyordu..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu..

Verdiği başlıklar, Türkiye’nin bugünkü konumunu çok iyi özetliyordu..

Türkiye’de yaşanılan aktüel tartışmaların arka planını bize hatırlatıyordu..

Eski Türkiye gitmiş..

Yeni Türkiye gelmişti..

Onun içindir ki, üretim ile, fabrika ile, ihracat ile, ithalat ile, belirsizlik ile, hiçbir veri ile bağlantılı olmayan, dört dörtlük operasyonlar Türkiye’ye çekiliyordu.

Sizin cumhurbaşkanınız...

Hem de adı üstünde diplomatların karşısında.. 

Kullanacakları her kelimeyi, ince ince hesaplar yaparak tercih eden.. “Şu kelimeyi mi, yoksa bu kelimeyi mi kullanayım” diyerek planlayarak cümle kuran..

Ve bu özellikleri, meslekleri ile adeta özdeşleşmiş olan diplomatların karşısında..

Adeta..

Halkın içinde sohbet edilirken, nezaketten mi dersiniz, yoksa ince planlar yapanların o hesapları sonucunda mı dersiniz..

Sonuçta somut ifadeler kullanmayanların.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve “28 Şubat, hiç uzak değil!” 28 Kasım 2021 | 534 Okunma Milli Gazete, Halk TV’deki Temel Bey’i niye görmedi? 27 Kasım 2021 | 1.142 Okunma Atatürkçü hakime hanım, yaptı yapacağını! 26 Kasım 2021 | 5.744 Okunma Yeni Osman Kavala’lara hatırlatıyorum, ağlamayın sonra! 25 Kasım 2021 | 4.836 Okunma “Hz. Ömer” diyordunuz, değil mi? 24 Kasım 2021 | 4.049 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum