Cübbeli Ahmet hocaya İmam Hatip sorusu!

Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Cübbeli Ahmet hoca bir televizyon ekranında şunları söylüyor:

“Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kur’an değişsin’ diyen adam şu an da Ankara İlahiyat’ta hoca...”

Cübbeli Ahmet hocanın bu sözleri çok tartışıldı.

Hani hepimiz bazı şeylere kızarız..

Fevri açıklamalar yaparız.

Kızgınlığımız geçtikten sonra, “Aslında kastım şu idi” deriz ya.

Ben de bu sözler üzerine 24 saat bekledim ki..

Cübbeli Ahmet hoca çıkıp, “Benim kızgınlığım şu olaya idi, bu somut kişiye idi. İmam hatip liselerinin tamamına bir sözüm yok” desin..

Demedi..

O zaman buyursun sorularıma cevap versin: “Klasik ortaokul ve liselerden çocuklar daha az hasarla çıkıyor, öyle mi?”

Cübbeli Ahmet hoca buna gerçekten inanıyorsa..

Biraz daha ayrıntıya gireyim..

On binlerce İmam Hatip öğrencisinden iki tane... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Elektrik, doğalgaz, akaryakıt, her şey % 40 zamlandı” mı? 16 Ekim 2021 | 2.233 Okunma “Siyasi suikast” diyordu, “tehdit”le işe başladı! 15 Ekim 2021 | 976 Okunma Çocuk tecavüzcülerini mahkemede Diyanet Başkanı mı, avukatlar mı savunuyor? 14 Ekim 2021 | 2.083 Okunma Bak sen, “siyasi cinayet”ten bahseden, PKK’lıları arkadaş görene! 13 Ekim 2021 | 2.038 Okunma “Bu rezalete ‘Dur’ diyecek kimse yok mu?” 12 Ekim 2021 | 3.535 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar