Bizdeki binlerce hainden, ABD’de bir tane bile çıkmadı!

Tayyip Erdoğan gerçekten çok yalnız! Zaman zaman dillendirildi.. Gerçeği söylemek gerekirse, benim dahi bu söyleme karşı çıktığım oldu...

“Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantılarda bakanlar belirleniyor, bürokratlar belirleniyor.. Erdoğan’ın katılımı ile yönetim belirlendiği halde, ‘Erdoğan yalnız’ nasıl diyebiliriz ki?” dedim..

Ama gerçek de karşımızda duruyor işte..

İki örnek vereceğim..

Birbirleri ile kıyaslama yapacağım..

Brunson isimli ABD vatandaşı bir papaz,Türkiye’de açılan bir soruşturma sonucunda 2016 yılı Aralık ayında tutuklandı..

O tarihe kadar kimse Rahip Brunson’ı tanımıyordu..

Doğrusunu söylemek gerekirse, atfedilen suçlamalar da, Türkiye’deki binlerce kişiye yapılan suçlamaların benzeri idi.. Binlerce kişi, benzer suçlama ile muhatap olmuş, 1 veya 2 yıl cezaevinde yattıktan sonra çıkıyordu..

Ama Türkiye’de yaşayıp ABD’nin avukatlığını yapan ahlaksızlar, önce “Elin papazını niye tutukluyorsunuz ki?” diye sahneye çıktılar..

Sonrasında da Tayyip Erdoğan’ın bazı açıklamalarını istismar ederek bakın nasıl algı oluşturdular..

Türkiye’yi bir sömürge ülkesi gibi gören ve içimizdeki hainlerin de desteği ile ABD vatandaşı Brunson’ın tahliyesini isteyenlerin, “Haydi, haydi.. Serbest bırakın” diye baskı yaptığı tarihlerde idi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan mı avukatlar, AK Parti uçurmadı mı sizi? 05 Temmuz 2020 | 1.275 Okunma Geçmişteki olayları, bugünün penceresinden yorumlayalım! 04 Temmuz 2020 | 2.431 Okunma Zaten siz şimdi, marjinal eşcinsellerin sözcüsü barolar değil misiniz? 03 Temmuz 2020 | 2.641 Okunma Avukatlar köle kullanmamış ama, TBMM’yi köle gibi görüyor! 02 Temmuz 2020 | 2.654 Okunma Bir Molla Kasım gelirse, kimin yüzüne tükürür? 01 Temmuz 2020 | 3.601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar