Attığınız iftiralar, Azap’ınız olsun!

Bilim Kurulu üyesi idi.. Ve şu sözü ile safını belli edip, kendisini tanıtmıştı: “Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamak için harcamalıyız.”Korona...

Bilim Kurulu üyesi idi.. Ve şu sözü ile safını belli edip, kendisini tanıtmıştı: “Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamak için harcamalıyız.”

Korona dönemindeyiz..

Tüm dünyayı sarsan o hastalığın yayılması döneminde, bugün dahi hangi sebeple salgından az etkilendiği bilimsel olarak açıklanamamış olan Singapur gibi olamadığımızı hatırlatıp, ilk aylarından itibaren yoğun ölümlerin yaşandığı ve sağlık sisteminin çöküşün eşiğine geldiği İtalya’yla Türkiye’yi kıyaslamıştı..

O tarihte itiraz etmiştik, “Kovid salgınında çok çok az ölüm yaşanan Singapur olamamışız, doğru. Ama Singapur olamadık diye de.. Çok aşırı ölümlerin yaşandığı İtalya ile Türkiye’yi birarada zikrederek karamsarlık aşılamanın ne alemi var? O iki ülkenin arasında çok farklı ülkeler de var” eleştirisini getirmiştik..

Sonuçta da, tıp profesörü Alpay Azap’ın dediği değil, bizim öngörümüz doğru çıkmıştı.

İtalya olmadık. İtalya’daki kadar çok insanımızı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
134 araç için 200 makam aracı ile Yenikapı’da Ekrem şov! 12 Temmuz 2024 | 3.548 Okunma Kemal bey, Sinan Ateş, Rakel Dink, Altan Öymen, Türkan Saylan ve SP! 11 Temmuz 2024 | 809 Okunma 4 yılda 2 parti değiştirenin aklı olur mu ki, dalga geçilsin! 10 Temmuz 2024 | 3.796 Okunma Ne varsa, yine avukatlarda var! (mı acaba?) 09 Temmuz 2024 | 2.247 Okunma Attığınız iftiralar, Azap’ınız olsun! 08 Temmuz 2024 | 4.646 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar