Asiltürk’ün cenazesinde dua okumamıza izin var mı?

 Şunun şurasında bir ay önce Yargıtay binasının taşınması vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanımız “hayırlı olsun” duası etmişti. CHP Genel Başkanı Kemal...

 

Şunun şurasında bir ay önce Yargıtay binasının taşınması vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanımız “hayırlı olsun” duası etmişti.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törene davetli idi ve o da duaya el açmış, “amin” demişti.

Ancak ertesi günkü CHP destekçisi medya organları, Halk TV’sinden Cumhuriyet gazetesine, Sözcü gazetesinden Birgün’e kadar hepsi aynı teraneyi tutturdular: "Resmi bir törende dua okunur mu?"

Küçük bir eleştiri olarak, bu söylemi dillendirip, ertesi günü konuyu kapatmış olsalar,  “Herkes aynı görüşte olmayabilir” deyip, yine de es geçeceğim.

Ama neredeyse bir ay boyunca, aynı konuyu ısıtıp ısıtıp önümüze koydular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ne ahlak kaldı ne hukuk, İhale Kanunu 187 kez değiştiriliyor!” 04 Ekim 2021 | 6.084 Okunma Asiltürk’ün cenazesinde dua okumamıza izin var mı? 03 Ekim 2021 | 1.138 Okunma İhanetleri yaşayan Asiltürk abiyi de kaybettik! 02 Ekim 2021 | 1.164 Okunma “Öğrenci andı”nda, HDP ne düşünüyor? 01 Ekim 2021 | 3.293 Okunma Aferin sana; din karşıtı kim var ise, seni alkışlıyor! 30 Eylül 2021 | 5.070 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar