Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak”

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (01.07.2022)''Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak”'' başlıklı yazısı.

Diplomatlarınız hatırlatmadı ki..

Darbeden başka bir şey düşünemeyen emekli generalleriniz hatırlatmadı ki..

Montrö’den başka bir şey bilmeyen, onu da yanlış bilen, altı ayda bir de, “Lozan” diyen emekli amiralleriniz hatırlatmadı ki..

Eski siyasetçileriniz, başbakanlarınız, bakanlarınız, 100 yıllık partiyiz diyen CHP’nin deneyimli(!) politikacıları hatırlatmadı ki..

Stratejik Derinlik kitabının müellifi, uluslararası ilişkiler konusunda burnundan kıl aldırtmayan Ahmet Davutoğlu hatırlatmadı ki..

“1990 yılında Fulbright bursunu kazanıp, ABD’ye gittim, Batı’yı çok iyi bilirim” diyen Ali Babacan hatırlatmadı ki..

Bu ülkede, yaz aylarında (şimdi Haziran’da patlıcan 8 TL) değil de,  kışın ortasında patlıcan köz yemek isteyip, sonra da “Patlıcan 30 TL 30.. Haberin var mı” diyeninden, Şubat ayında yeşil eriğin fiyatının 650 TL (şimdi 15 TL) olmasından şikayet edenine..

Ülke insanı yollarda sefil olmasın, gününün 5 saatini yollarda geçirmesin diye Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü hayata geçirdiği halde, “Bu Erdoğan var ya, Erdoğan. Kendisine yakın müteahhitleri zengin etmek için köprü yaptırıyor” diyenlerden..

Müteahhitlerinden birisi CHP eski milletvekili çıktığı halde, “Çanakkale Köprüsü yandaşa verildi” diyenine kadar..

İstemezükçü takımının binbir çeşidi ile uğraşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ekibi.

Bir yandan tüm dünyayı esir almış salgından, diğer batılı ülkelere göre can kaybı açısından daha az zarar ile çıkmış bu ülkenin, büyük maddi kayıplara uğrayan ekonomisini toparlarken..

Bir yandan da Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sebebi ile tüm dünyayı etkileyen ve bu  arada ülkemizde de oluşan sıkıntıları çözmek için kafa yorarken..

Asgari ücrete, 50 yıldır söz verilip, vergi dışı tutulamadığı Türkiye’de, o devrimi gerçekleştirdiği halde, dünya genelindeki enflasyonun etkilemesi ile, yeniden asgari ücreti gözden geçirmek gerektiği ortaya çıkınca, 6. ayında tekrar asgari ücrete zam yapmayı planlarken..

Bir yandan da, PKK’lı teröristlere, FETÖ’cü teröristlere kucak açan “Batılı ülkeleri, nasıl hizaya getiririz”i düşünürken..

Ayağımıza gelen topun farkına varan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan (ve ekibi) oldu..

İsveç ve Finlandiya, çantada keklik gibi gördükleri NATO üyeliği için, sanki ertesi günü girebileceklermiş gibi, “Müracaatımızı yapıyoruz” dediklerinde..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapattığı cemevine, Atatürk resmi zorunluluğu! 11 Ağustos 2022 | 3.443 Okunma “Gemilerimiz limanda” diyordunuz, şimdi niye suspus oldunuz? 10 Ağustos 2022 | 2.589 Okunma Kılıçdaroğlu: Hz. Hüseyin’e ağlayıp, Yezid gibi davrananlardan değiliz! 09 Ağustos 2022 | 2.764 Okunma Cemal Enginyurt, Latif Şimşek, Meral Akşener, Ümit Dikbayır.. 08 Ağustos 2022 | 4.535 Okunma Evrimci hemşehrim Ali Demirsoy, ÖSYM ve KPSS! 07 Ağustos 2022 | 1.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar