Akşener, şehit-gazi ve yakınlarıyla niçin buluştu?

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (09.09.2022)''Akşener, şehit-gazi ve yakınlarıyla niçin buluştu?'' başlıklı yazısı.

Milliyetçi-ülkücü görüntü ile tanınan Yeniçağ’daki haberin başlığı, “Akşener, şehit, gazi ve yakınlarıyla buluştu” şeklindeydi.

Aynı haber Karar gazetesinde de vardı..

“Türkiye boğulurken, isim tartışması millete haksızlık!”

Bu iki gazete de..

Hatta devamında Cumhuriyet, Sözcü ve 6+1 ittifakı destekleyen tüm gazeteler, Türkiye’nin günlerdir tartıştığı, Gürsel Tekin’in, “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözünü okuyucularına aktaramamışlardı..

Nasıl bir medya anlayışı düşünebiliyor musunuz?

CHP’nin genel başkan yardımcılığını yapmış, şu anda milletvekili olarak görev yapan bir isim, resmi açıklamalarda ittifak içinde zikredilmeyen HDP’ye, Millet İttifakı tarafından bakanlık verilmesi gerektiği yönünde açıklama yapıyor..

Millet İttifakı’nı oluşturan partileri destekleyen gazeteler, bu açıklamayı haber yapamıyorlar..

Hani basın özgürlüğü diyordunuz?

Hani haber kutsaldı..

Ne oldu, milleti aldatmaya gelinceye kadar mı, haber kutsal..

“Milleti şunun şurasında daha yeni uyutmuşuz. Biraz da uykuda kalmaları gerekiyor.. Şimdi uyandırmanın ne alemi var” diye mi düşünüyorsunuz?

Cumhuriyet, Sözcü, Yeniçağ, Karar bir şey yazamadı..

Peki, 6’lı masada buluşanlar, çıkıp yüksek sesle, Gürsel Tekin’in açıklamasına bir cevap verebildiler mi?

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan net bir cevap: “HDP’ye bakanlık vereceğiz. Vermeyeceğiz” netliğinde..

Duydunuz mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hendekçileri göreve iade sözü veren biz miydik? 28 Eylül 2022 | 392 Okunma Kayınpederler CHP’li, damat CHP’li, bekleyin ki; gelin samimi ülkücü olsun! 27 Eylül 2022 | 2.063 Okunma Millet ittifakının adayı bir eşcinsel mi olacak? 26 Eylül 2022 | 1.649 Okunma Eşcinsel destekçisi İyi Partili! 25 Eylül 2022 | 1.120 Okunma Boş tehdide gerek yok Kemal bey, haydi açıkla! 24 Eylül 2022 | 1.022 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar