4 partinin ittifakı: “AK Parti iyi, MHP kötü”!

Hani Biden, 2019 Aralık’ında diyordu ya.. “Muhalefetle birlikte çalışarak Erdoğan’ı devireceğiz” diye. Belki de Biden’ın planıdır “MHP’yi kötüleyerek, AK Parti’yi devirme”..

Yol arkadaşlığını bozmaya tahammül edemem..

Ahde vefaya çok büyük önem veririm.

Öyle ki, dinimizin de temel ilkelerinden birisi olduğuna inanırım..

Riyakârlığın, daha önemlisi münafıklığın başlangıcının; birlikte yürüdüğünüz yol arkadaşınıza sırtınızı çevirmek olduğuna inanırım.

Bu çerçevede, AK Parti ile MHP’nin seçimlere ittifak ederek girmesi..

MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayarak, Tayyip Erdoğan’a destek vermesini..

2.5 yıla doğru giden Başkanlık sisteminde herhangi bir bakanlık koltuğu talep etmeksizin, AK Parti ile uyumlu şekilde çalışmalarını sürdürmesini önemsiyorum..

Gerçi, Ankara ve İstanbul Büyükşehir seçimlerinde, MHP tabanına tam hakim olamadıkları ve her iki ilde de CHP adayına MHP oyunun bir kısmının gittiği ihtimalini yabana atmamalıyız..

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SP’de ilk raunt: FETÖ’cülerin avukatı kazandı! 27 Ocak 2021 | 6.031 Okunma Sözcü’nün hakaretlerinin finansörü Koç! 26 Ocak 2021 | 8.162 Okunma Başarırlarsa “İşte devrim” olmazsa “Mizah bu; mizah!” 25 Ocak 2021 | 2.478 Okunma “Bebecan idi, Babacan oldu!” Acaba niye? 24 Ocak 2021 | 4.536 Okunma Bize tarihi gerçekleri öğreten cesur kalem! 23 Ocak 2021 | 2.544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum