28 Şubat mahkumları için CHP niye konuşmaz?

Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak.. Ve diğerleri..Ne kadar zalim olurlarsa olsunlar.Ne kadar vicdansız olurlarsa olsunlar.Bu ülkede, üniversiteye giden kızların başındaki örtü sebebi ile, alınlarının teri...

Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak.. Ve diğerleri..

Ne kadar zalim olurlarsa olsunlar.

Ne kadar vicdansız olurlarsa olsunlar.

Bu ülkede, üniversiteye giden kızların başındaki örtü sebebi ile, alınlarının teri ile kazandıkları üniversitelerden kovdurmakta ne kadar vahşileşmiş olurlarsa olsunlar..

Biz yine vicdan taşıyoruz..

80 yaşında. 

84 yaşında insanlar..

“Kendilerinin bundan sonraki hayatlarında, bir daha darbe yapma imkanları olmaz ki, cezadan ibret çıkartsınlar..” diye düşünerek..

Onlara bakarak, ibret çıkartacak gençlere ders olması gerektiğini bildiğimiz halde..

“Bu yaşa gelmiş insanlara, rütbelerinin sökülmesi kesinlikle doğru.. TSK emeklisi olarak kendilerine tanınan ayrıcalıkların kesilmesi, kesinlikle doğru. Ama cezaevine konulmaları, acaba ne derece isabetli” diye düşünsek de..

Bizim bu vicdan kaynaklı yaklaşımımız.

Maalesef birileri tarafından anlaşılmıyor.

Anlaşılamıyor..

Tehditlerle karşılık buluyor..

Çetin Doğan’ın avukatı imiş..

Av. Hüseyin Ersöz imiş, adı..

“Bu karardan ileride biz değil, sizler utanacaksınız!” diye tehdit ediyor..

Hem de nasıl bir dönemde?

Afganistan’daki Taliban ismi verilen ekibin, o ülkedeki kız öğrencilerin okumalarına izin vermeyeceğine dair propagandaların eşliğinde, “Taliban şöyle kötü, böyle kötü” yayınları yapılan bir konjonktürde..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu kim geriyor, bir daha söyler misin, Kemal bey! 17 Ekim 2021 | 64 Okunma “Elektrik, doğalgaz, akaryakıt, her şey % 40 zamlandı” mı? 16 Ekim 2021 | 2.318 Okunma “Siyasi suikast” diyordu, “tehdit”le işe başladı! 15 Ekim 2021 | 979 Okunma Çocuk tecavüzcülerini mahkemede Diyanet Başkanı mı, avukatlar mı savunuyor? 14 Ekim 2021 | 2.083 Okunma Bak sen, “siyasi cinayet”ten bahseden, PKK’lıları arkadaş görene! 13 Ekim 2021 | 2.038 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar