15 Temmuz darbesini tek başına FETÖ’cüler mi yaptı?

Her ne kadar “15 Temmuz hain darbesini sadece FETÖ’cüler yaptı” deniliyorsa da.. Acaba gerçek böyle mi?

Anlamak için, darbecilerin TRT’de okuttukları bildiriye bakıyoruz..

“Bu ahval ve şerait altında yüce Atatürk’ün önderliğinde milletimizin..” diye giriş yapıyorlar..

Aynen Kemalistlerin yaptığı gibi, “Yüce Atatürk” ile başlıyorlar..

“Cumhuriyetimizin kurucusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri” ifadesi ile zihniyetlerini ele veriyorlar..

“Cumhuriyetimizin kazanımlarının karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bertaraf etmek, hukuk devleti önündeki fiili engelleri ortadan kaldırmak” ifadeleri ile, CHP kafasına ne kadar yakın olduklarını ispatlıyorlar..

“Laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzeni yeniden tesis etmek” cümlesi ile önceki darbelerle aynı çizgide olduklarını deklare ediyorlar..

 15 Temmuz hain darbe girişimini, FETÖ-Kemalist ittifakı olarak değil de, sadece FETÖ’cülerin girişimi olarak kabul etmek, şu açıdan da imkansız..

Bu Kemalistler demiyorlar mıydı, “YAŞ toplantıları ile, FETÖ’cüleri atıyoruz”diye..

YAŞ toplantıları ile, FETÖ’cüleri gerçekten atıyor idiyseniz, sadece FETÖ’cüleri sorumlu tuttuğunuz 15 Temmuz darbe girişiminde 300 generalden 150’si nasıl aktif rol oynayabildi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akit de olmasa bunların maskelerini kim indirecek? 21 Ağustos 2019 | 3.421 Okunma Gül ve Davutoğlu hesapları, aynı merkezden yönetiliyor! 20 Ağustos 2019 | 4.710 Okunma Hesap sormazsanız, işte böyle hesap sormaya kalkarlar! 19 Ağustos 2019 | 3.969 Okunma “Tatil bana çok yakışıyor!” dedi, yine tatile çıktı! 18 Ağustos 2019 | 3.164 Okunma Külliye neyinize, genelev patroniçesinin binası size çok bile! 17 Ağustos 2019 | 3.666 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum