ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çocuktan al haberi

Ünlü bir romancımız “Şu Amerikalıların atasözleri bile yok” demişti .

Ali İhsan Gülcü
Ali İhsan Gülcü Milat Gazetesi
23 Haziran 2018 | 76

Ünlü bir romancımız “Şu Amerikalıların atasözleri bile yok” demişti. Atalarını İngilizler olarak kabul etmedikleri için tarihleri sadece 2 asır geriye gidebiliyor. O yüzden kültürleri de zayıf. Bu açıklarını kadim milletlerin birikimleri ile kapatmaya çalışıyorlar.

Bizim tarihimiz, kültürümüz, atasözlerimiz ise asırlara dayanıyor.  Büyüklerimiz bir düşünceyi kısa ve öz o kadar güzel bir cümle ile formüle etmişler ki, her şeyi üç kelimeye sığdırmışlar. Bir gerçeği bütün yalınlığı ile öğrenmek istiyorsanız çocuğa bakmanız veya sormanız yeterlidir.  CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin bir çocuğu sahneden itmesi, bu seçim kampanyasına damga vuran ve onun sevgisizliğini gösteren en önemli olay oldu. Bunu fark eden danışmanları her ne kadar bir sonraki mitingde küçük bir kız çocuğuna gül verdirmek istedilerse de işe yaramadı. Kızcağız, öcü görmüş gibi İnce’ye gülü atıp kaçtı… Geçmişte nasıl bazı liderlere Cenab-ı Hak çocuk sevgisini tattırmadıysa, sanırım İnce’nin de bu yönde nasibi kapalı. İçinde sevgi barındırmayan bir liderin de milleti kucaklaması mümkün değil.

***

Selahattin Demirtaş, PKK’nın uzantısı olan YPG’nin Fırat’ın batısına geçmesi konusunda Ahmet Davutoğlu’na hitaben “Bak, YPG Fırat'ın ötesine geçecek ve sen de suyun bu tarafından mal mal bakacaksın” demişti. YPG, DEAŞ’a karşı ABD’nin paralı askerliğine soyununca batılılardan istediklerini alacaklarını zannetmişlerdi. Barzani’nin durumu bile onlar için ders olmadı. Türkiye’nin kararlı tutumu, ABD’nin geri adım atmasını sağladı ve YPG’liler mal mal Münbiç’i terk ettiler. Münbiç sokaklarında şimdi Türk askeri devriye geziyor. Türkiye bastırdıkça ABD’nin gözlerinin yaşına bakmadan YPG’lileri satacağı çok açık. Hatta şimdiden PKK’nın tasfiyesine destek olmaya başladı bile…

Selahattin Demirtaş’ın Kürtlerin mensup olduğu bir partinin değil, terör örgütünün kurdurduğu siyasi teşkilatın başkanı olduğu kendi ifadeleri ile ortada iken CHP ve Muharrem İnce’nin sırf PKK’lıların oyunu almak uğruna onlara yalakalık etmesi içler acısıdır.

***

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER