Üç festivalden eli boş dönen filme dört ödül!

8’inci Malatya Film Festivali’nin sponsorlarına plaket töreninde, tesadüfen ‘Aydede’ filminin ekibiyle aynı masaya oturdum. Tören boyunca filmin yönetmeni Abdurrahman Öner ve yapımcı Arzu Şenses’le sohbet ettim....

8’inci Malatya Film Festivali’nin sponsorlarına plaket töreninde, tesadüfen ‘Aydede’ filminin ekibiyle aynı masaya oturdum.

Tören boyunca filmin yönetmeni Abdurrahman Öner ve yapımcı Arzu Şenses’le sohbet ettim. Filmde dul bir kadını canlandıran Ezgi Mola’nın oğlu rolündeki Bilal Çelik de vardı masada. Yönetmen Öner, filmi çektikleri Antalya Elmalı’da Çelik’i 700 çocuk arasından seçip, oynattıklarını, çok başarılı olduğunu söyledi.

Yapımcı Arzu Şenses, katıldığı her festivalden ödül alan ‘Anons’ filmi 8 bin gişe yaparken, ‘Aydede’nin 16 bin kişi tarafından izlendiğini, katıldıkları hiçbir festivalden ödül alamadıklarından dert yandı.

Gişeyi hedefleyerek film yapmadıklarını, ama festivallerden ödül beklentileri olduğunu vurgulayan yapımcı Şenses’le senarist ve yönetmen Öner, buradan da elleri boş dönmeleri halinde sinemaya küsmeyip, üretmeye devam edeceklerini söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘La Casa de Papel’ dizisinde İstanbul! 05 Aralık 2021 | 96 Okunma KENDİNİ ÇİMDİKLEYEN VE TOKATLAYAN GELİN 04 Aralık 2021 | 89 Okunma Meghan Markle Ebru Gündeş gibi 02 Aralık 2021 | 101 Okunma Arzu Okay'dan ilginç itiraflar 30 Kasım 2021 | 618 Okunma Dubai Expo 2020’ye Türkiye nasıl katıldı? 28 Kasım 2021 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar