Şov dünyasının acı gerçekleri

Adana Hilton’un bahçesinde Turgut Yasalar’ın ‘Ben Bir Dahiyim, Ama Henüz İlk Filmimi Çekmedim’ kitabının son sayfalarını okurken, bir dizi yapımcısı geldi yanıma. Sektör üzerine sohbet ederken...

Adana Hilton’un bahçesinde Turgut Yasalar’ın ‘Ben Bir Dahiyim, Ama Henüz İlk Filmimi Çekmedim’ kitabının son sayfalarını okurken, bir dizi yapımcısı geldi yanıma. Sektör üzerine sohbet ederken, çalıştıkça tanıdığı ünlü oyuncuların iki yüzlülüğünden dert yanmaya başladı.

“Yapımcılığını üstlendiğim projenin yönetmeniyle anlaşamayınca, yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu sette duyulduktan sonra, başrol oyuncuları birden kanka kesildiler yönetmenle. Veda yemeği bile verdiler ona... Masada yönetmene, diziden ayrılmasına ne kadar üzüldüğünü söyleyen oyunculardan biri sabahleyin bana mesaj attı. Okuyunca gözlerime inanamadım. Çünkü bir gece önce timsah gözyaşı döken oyuncu, giden yönetmenin yerine bana isim önerdi.”

Elimdeki kitabı gösterip, şu tavsiyede bulundum ona: “İstanbul’dan ve sinemadan kaçıp, Bodrum’a yerleşen Yasalar’ın bu kitabını oku, tavsiye ederim. Ünlü yapımcıların Ahmet’in senaryosunu, Mehmet’e kendi hikayesi gibi anlatıp, yazdıkları senaryolarla nasıl film çektiklerini okuyunca, ‘Derdimi herkesten büyük sanırdım, meğerse ne dert çekenler varmış!’ deyip, teselli bulursun.”

KARŞINIZDA POPÇU MELTEM CUMBUL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MÜSLÜM ŞARKILARI İÇİN SENFONİ SAVAŞI 18 Ocak 2022 | 104 Okunma Sosyal medya ile ABD’nin güç savaşı 16 Ocak 2022 | 74 Okunma Elçin Sangu niye kaybetti? 15 Ocak 2022 | 220 Okunma İnsanlar istediği gibi giyinmesin mi? 13 Ocak 2022 | 236 Okunma EREN BÜLBÜL FİLMİNDE FETHİ SEKİN SÜRPRİZİ 11 Ocak 2022 | 263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar