Popcornu bırakın reklamlara bakın

Film yapımcıları Necati Akpınar, Timur Savcı, Muzaffer Yıldırım ile oyuncular Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar, geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u İstanbul’daki çalışma...

Film yapımcıları Necati Akpınar, Timur Savcı, Muzaffer Yıldırım ile oyuncular Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar, geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u İstanbul’daki çalışma ofisinde ziyaret etti. Bu görüşmede yapımcı ve oyuncuların Kültür Bakanlığı’ndan taleplerinden biri, Ocak 2015’te ilk olarak Yılmaz Erdoğan’ın dile getirdiği şu konuydu:

“Sinemadaki gelir dağılımına baktığınızda en az parayı alan filmin yapımcısıdır. Bir sinema biletinin 10 TL, mısırın 8 TL olması enteresan. Mısırcıya çalışıyoruz gibi bir hava var. Sinema sektörünün toplanarak gelir dağılımındaki bu soruna bir çözüm bulması gerekiyor.”

10 yıldır Telif Kanunu’nu çıkaramayan Türkiye, sinemalarda fahiş fiyata satılan patlamış mısır ve içeceklerden film yapımcılarına pay verecek bir düzenleme yapabilir mi?

Sanmıyorum. Zaten yapımcılar bile hemfikir değil bu konuda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genç siyasetçiden sosyal medya dersi 27 Ocak 2022 | 32 Okunma FATMA GİRİK’İN ARDINDAN... 25 Ocak 2022 | 203 Okunma Coşkun Sabah: Hayatım film gibi 23 Ocak 2022 | 176 Okunma 118'inci yılında Vişne Bahçesi 20 Ocak 2022 | 71 Okunma MÜSLÜM ŞARKILARI İÇİN SENFONİ SAVAŞI 18 Ocak 2022 | 112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar