Özlenen tabloyu istemeyenler

Dünyada adına festivaller düzenlenecek kadar müzisyenliğine saygı duyulan Fazıl Say’ın Türkiye’de yaşadıklarına bakar mısınız?Düne kadar muhalif tavrı yüzünden belli bir kesimin linç...

Dünyada adına festivaller düzenlenecek kadar müzisyenliğine saygı duyulan Fazıl Say’ın Türkiye’de yaşadıklarına bakar mısınız?
Düne kadar muhalif tavrı yüzünden belli bir kesimin linç ettiği Fazıl Say, annesi vefat ettiğinde taziye için kendisini arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ankara’daki konserine davet etti. Davete olumlu yanıt veren Erdoğan, eşiyle birlikte konsere gidince düne kadar Say’ın yanında olanlar bu kez “linç cephesi”ne geçti.
Toplumsal kutuplaşmanın pik yaptığı bir dönemde sandığa giden seçmenden yüzde 52,6 oyla Türkiye’nin Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’ın, muhalif kimliğiyle tanınan Fazıl Say’ın konserine gitmesi, kuliste sohbet ettiği sanatçıya Aşık Veysel’in “Benim Sadık Yarim Kara Topraktır” plağını hediye etmesi, sağduyu sahibi her insanın alkışlaması gereken bir tablo.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk dizilerine yasak kaldırıldı 27 Kasım 2021 | 97 Okunma Dünya starıyla olay röportaj 25 Kasım 2021 | 89 Okunma KORSAN YAYIN SUÇ VE EMEK HIRSIZLIĞIDIR 23 Kasım 2021 | 51 Okunma Bir Sting’e bak, bir de bizimkilere 21 Kasım 2021 | 99 Okunma Elçin Sangu'nun itirafı ve işin aslı 20 Kasım 2021 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar